Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzéssel kapcsolatos kérdések,...

Edzéssel kapcsolatos kérdések, kaphatok tanácsot?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nem rég kezdtem el edzeni. 2016.04.26-án.

Otthon edzek és igazából pár kérdésem lenne, hogy jól csinálom-e amit csinálok vagy nem, ha nem, szeretnék tanácsokat kérni. Kérlek ne kövezzetek meg ha valamit rosszúl csinálok.


Naponta edzek, kivéve hétvégén a regenerálódás miatt.

Mivel elég vékony vagyok én úgy gondolom nem kell nekem még étrendterv, mert igazából első kőrben híznom kéne és majd idővel kéne étrendtervet készítenem. A hízás elég nehézkes mert jó az anyagcserém. Sokat eszek naponta akár 7-8x is táplálkozom. Edzéstervet készítettem, de ezzel is úgy vagyok mint az étrendtervel, hogy idővel kéne kevesebbet edzenem(3-4nap) és napokra bontanom az izomcsoportok edzéseit.


Az edzéstervem így nézz ki:

Mivel mindennap ugyan azt csinálom nem kell napokra bontanom.

1kezes súlyzózás: 5x20 - 4kg.

Lábemelés(45fokos padon) 10x10

Felülés(45fokos padon) 10x10

Oldalfelülés(45fokos padon) 10x10

Fekvőtámasz: 5x10

Tárogatás(padon)nyújtott kézzel 6x10 - 4kg.

Vállemelés 5x10 - 4kg.

Váll mögötti emelés 6x5 - 4kg.

Gugolás 6x10 - 10kg.

Lábujjhegyen állás 6x10 - 10kg.


Magasságom: 175cm

Súlyom: 55kg

Nem: Fiú

Kor: 16


Válaszokat előre is köszönöm, és remélem tényleg értelmes válaszokat fogok kapni. :) További jó esti időtöltést mindenkinek.



2016. máj. 3. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezek nagyon jók, de az edzésed gerincét alapvetően ezek tegyék ki: húzódzkodás, tolódzkodás, guggolás súllyal vagy egy lábbal, hasprés, lábemelés. Később be lehet tenni oldalemelést meg a többit, de először szerezz egy alap erőszintet. De ezekkel a súlyokkal nem sokáig fejlődsz.

Egyél sok húst, rizset, zöldségeket, kajálj egészségesen. Ha megállsz, csinálj normál étrendet, és lehetőleg menj terembe.

2016. máj. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. :) hát úgy gondoltam hogy egyre nagyobb súlyokra váltanék szóval folyamatosan növelném a terhelést.
2016. máj. 3. 22:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Az egykezes súlyzózás az mi? Kell edzeni bicepszre, tricepszre, hátra is.

De így is iszonyat sok sorozatot nyomsz, ennyit nem kell, inkább vegyél nagyobb súlyokat, ha túl könnyű (s az összetett gyakorlatokra is koncentrálhatsz, még ha én szét is szedem az izomcsoportokat, mert nekem ez így bejön). S ne eddz naponta, teljes testes edzést heti 3-szor szokás nyomni, talán nem véletlenül. Bizonyos esetekben ritkábban, de egy kezdőnek kis súlyokkal a heti 3 teljesen jó.


A jó étrend mindig fontos, bármik is a céljaid. Nem is értem, miért adják elő egyesek, hogy étrend most még nem kell vagy edzés most még nem kell, mert előbb hízok... Vagy előbb fogyok.

Jól enni és edzeni mindig helyes.


A napi 7-8 evés még nem jelent mennyiséget, az csak gyakoriság, van, aki képes egészen pici étkezéseket tartani (bizonyára te is, különben nem ennél ennyiszer). Kalóriatöbbletben kell lenned s persze az összetétel sem mellékes, enyhén szólva.

2016. máj. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, további tanácsokat is szivesen meghallgatok.
2016. máj. 4. 00:12
 5/9 anonim ***** válasza:

10x10 baromi sok. Nehezíts a gyakorlatokon 5x15-nél nagyon több nem kell, ha ennyi meg nehezíteni kell.


Étrend nélkül pedig nem fogsz hízni egykönnyen.


Szerintem kezd a Sárga kapszula+Fegyencedzés kombóval, és ezt egészítsd ki néhány súlyzós gyakorlattal

2016. máj. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben megnézem őket köszi a választ.
2016. máj. 4. 15:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod oldani, akkor a futást építsd be az edzéstervedbe, heti 3* vagy 4* fél óra is jó lenne. Én rendszeresen futok, és ez nagyon jó állóképességet ad. Sajnos kondizásra nincs időm, de a rengeteg nehéz fizikai munka azt helyetessíti nálam.
2016. máj. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Oldalemelés kuka, tárogatás kuka, szorítkozz a nagysúlyos alapgyakorlatokra és erősödj meg azokban (pl. ICF 5x5 edzéstervvel), persze a te korodban különösen óvatosan (ebben pl. nem értek egyet a Sárga kapszulával, hogy csigás izolálást és osztott edzést javasol full kezdőknek, alapgyakorlat meg kb. nulla).
2016. máj. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Mindenkinek ment a zöld pacsi.
2016. máj. 15. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!