Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány % az optimális test izom...

Hány % az optimális test izom százalék?

Figyelt kérdés
Erről nem találok sehol leírást vagy táblázatot. Nekem a mérleg azt mutatja, hogy 20% az izom. Az milyen?
2016. jún. 2. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
12%

testzsírszázalék van.


[link]


[link]

2016. jún. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az megvan hogy ha egy zsák krumplit teszel a mérlegre, annak is kimutatja az izom es testzsir %-at? Ennek tudatában legyszives mégegyszer gondold at, szerinted mennyire megbizható ami mutat.
2016. jún. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ha lany vagy akkor atlagos, ha fiu akkor kene edzeni sokat. Fiuknal 40 folott mar jo.
2016. jún. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Optimális? Testépítésben én józan paraszti ésszel úgy gondolom, hogy minél több, hisz ez a lényege a sportnak :D Minél többet magadra pakolni.


Ha biológiai szempontból nézzük, akkor jóval kevesebb az optimális mint amennyi egy testépítőn van. Rengeteg energiába kerül fenntartani a nagy izomzatot és a hétköznapi életben gyakorlati haszna sosem lett volna egy ekkora izomzatnak.

2016. jún. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy minél több a jó, aztán persze naturálban elég hamar belefutunk a határunkba.

Van valami alapszint, ami alatt igencsak sorvadt az ember izomzata, ott még a fogyni akaró lánykák sem hatnak meg, valami izom akkor is kell az élethez, ha neki az nem tetszik. Fölötte ízlés dolga, kinek mi jön be, de egy naturál testépítőnek általában a minél több, túl izmos úgyse lesz.

Százalékokat nem tudok, de nem is érnék vele semmit. Az ember megteszi, ami tőle telik s amúgyis a tükörrel konzultál.

2016. jún. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 silenthunterZ válasza:
2017. júl. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A test izomtömegének normális értékei:


életkor nők férfiak

6-11 24-34% 25-36%

12-15 28-38% 32-44%

16-49 30-38% 38-44%

50-60 30-36% 36-42%

60 felett 28-34% 34-40%

Sportoló: 16-50 30-41% 40-50%


Tehát kérdésedre válaszolva a 20% biztosan rossz, túl alacsony érték, még akkor is, ha nő vagy.

Összehasonlításképpen nekem 46,4% - ma mérték - és nem is vagyok sportoló.

A sportos kinézethez nőknek legalább a 30%-ot, férfiaknak legalább a 40%-ot el kell érni.

2023. szept. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!