Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » $egitenétekk egy kezdő lánynak...

$egitenétekk egy kezdő lánynak? Milyen táplálékkiegészítőt vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves lány vagyok, már a genetikám miatt is vékony testalkatú, szóval hiába eszek, soványka vagyok.

Testömegindex szerint optimális a súlyom,de inkább a túl vékony fele húz.

Mivel evéssel nem tudok hízni, elhatároztam,hogy izomtömeget növelek, az szebb és egészségesebb is lenne, és mivel sporttal kapcsolatos egyetemre indulok,elférne a jó kondició.


A problémám az, hogy félek, hogy nem fogok bevinni elég táplálékot, és akkor az edzések mellett csak fogynék, amit nagyon nem akarok. Őszintén fogalmam sincs miből mennyit kéne ennem. Annyit tudok,hogy több fehérjét kéne, ám tojást ritkán eszek, mert nem szeretem, ezeken kívül imádom a zöldségeket, gyümölcsöket, csirke és sertéshúst,de nincs minden nap lehetőségem ilyet enni.


Ezért arra gondoltam veszek táplálékkiegészítőt, de mielőtt vennék egyet hasracsapással, gondoltam megkérdezlek titeket, hátha akad itt egy-két segítőkész ember, aki tudna nekem ajánlani valamit!

Várom a válaszokat :)


2016. jún. 9. 17:51
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

JA HOGY TE ZSIRBAN AKARSZ!!

értem. azt hittem izmosodni akarsz.

2016. jún. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
mert most vagy van egy normális étrended normális edzéstervel vagy össze vissza zaválod a disznózsirt azért nem mindegy. nem velem van a baj. te teszel egy olyan kijelentést hogy kajával nem tudsz, miközben alig eszel... ez csak kifogás
2016. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Ahj, Istenem miért ?? :(

Ennyire értelmetlenül fogalmaztam, vagy mi van? Többiek, ti értettétek mit akarok?


Heroldkám drágám, most utoljára leírom,hátha felfogod:

Idáig kajáltam egy csomót, amiből tudtam, amennyit csak bírtam,hogy hízzak(zsírban)! De láttam,hogy nincs hatása, akármilyen sokat eszek nem rakódik annyi, amennyit szeretnék, tehát túl vékony maradtam.


Arra gondoltam,hogy talán nem zsírban kéne vastagodnom, hanem izmot kéne építsek, úgy talán eredményesebb lenne.

DE, nem tudtam hogy kezdjek neki, miből mennyit kell ennem ahhoz,hogy az edzésem eredményes legyen és izmosodjak. EZÉRT tettem fel a kérdést, hátha valaki segít és elmondja miből egyek sokat, mit kerüljek és milyen táp.kiegészítőt vegyek.


Érted-e??

2016. jún. 9. 20:51
 24/35 anonim ***** válasza:
te sem érted hogy mi a bajom. nekem az a bajom hogy szerinted "csomót" ettél, ami egy relativ dolog.
2016. jún. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Cortez70 ***** válasza:
Egyszerű: próbálj többet enni, de kiegészítheted tápkieggel is. Ennyi. :)
2016. jún. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Jó, oké, hiszel amit akarsz.

Ha szerinted nem igaz, akkor legyen ahogy te akarod,csak fejezzük már be.

Cortez, mindezt edzés mellett?

2016. jún. 9. 21:02
 27/35 anonim ***** válasza:

nem csak akkor kell enni ha edzel... mindig.

fejlődni nem edzés közben fejlődsz, sőt, akkor pont hogy megsérülnek az izomszövetek, és amikor pihensz, akkor "épül újra, csak vastagabban" a bevitt tápanyagból.

2016. jún. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 Cortez70 ***** válasza:
Mindig. Pihenő napon is kell a jó étrend.
2016. jún. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Köszi.

De úgyértettem ha elkezdek edzeni majd akkor ugyanezeket ehetem amiket eddig? Tehát nem kell valamilyen konkrét kajából több, és valamiből sokkal kevesebb?

Pl sok csokit eszek, meg kenyérrel mindent stb.

2016. jún. 9. 21:18
 30/35 crudy ***** válasza:
Amennyiben eldöntötted h izmot szeretnél építeni akkor foglalkoznod kell erősen az étrenddel. Csoki, kenyér nem jó de a te esetedben mindegy hiszen úgyse hízol tőle. Ha számolni szeretnéd a kaját akkor az úgy megy h 2 gramm/testsúly kilogramm/nap fehérjét és alapvetően 3-7 g/tskg szénhidrát. Ha nem akarsz ezzel vacakolni akkor egyél amennyit csak bírsz és figyelj az edésre. Annyiban kell változtatnod h este is enned kell. A fehérjeszintézis tehát fehérjebeépülés mindig működik de éjszaka a legaktívabb. Mivel ugye ehetnél csokit mert nem hízol el én mégis azt mondom h kerüld mert helyette be tudsz vinni jobbat. Minőségi ch és fehérje. Edzés után gyors ch és fehérje. Tápkieget cortez leírta: fehérje és zab keverve. Ez mehet edzés után és napközben is de fontos h a napi táplálékbeviteled nagy részét szilárd ételből vidd be.
2016. jún. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!