Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vékony karok, izmos lábak,...

Vékony karok, izmos lábak, javaslat?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: a lábaim szépen alakulnak, a fenekem jó, a hátam is so-so izmos, de a karjaim iszonyat vékonyak és erőtlenek.

Rendszeresen edzek karra is. Edzéstervem pedig ilyen: heti 3 edzés, 1 láb és fenéknap, 1 hát és bicepsz + has és egy váll és tricepsz+mell.


Sajnos a karom nagyon lassan fejlődik. Látom a fejlődést, de tényleg elenyésző a lábamhoz képest pl. előtte nem sportoltam, tehát azért nem lehet, mert mondjuk előtte olyat csináltam, amitől csak a lábam erősödne meg.

Genetikai is lehet, mert anyukámnak is ilyen a testfelépítése.


Tudtok segíteni, mivel fejleszthetném a karjaimat leginkább?



2016. aug. 9. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Teljes test edzes heti 3x es tomegelos kaja
2016. aug. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Osynho ***** válasza:
A váll + tricepsz + mell egy napra szerintem sok. Persze, lehet, hogy neked nem. :) Kaja rendben van? Esetleg egy külön kar napot betehetnél.
2016. aug. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A mellet bevallom, nem edzem minden alkalommal, csak két-három hetente, mivel nő vagyok. Így szerintem belefér.


Teljes testedzsés?? Az miért jó? Úgy gondolom, azt már "kinőttem", több mint egy éve edzek.


A kajám is rendben van, nincs kalóriadeficit, de most tömegelni sem akarok, majd nyár végén. Edzősnapokon azért több rizst eszem.

2016. aug. 9. 10:48
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi az h kinotted? Lehet "halado"kent is teljes test edzes. Nem novod ki soha csak edzest valtasz siman csinalhatod sokan csinaljak ezt
2016. aug. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, de miért lenne jobb?
2016. aug. 9. 11:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Mivel nő vagy, normális hogy a karod kevésbé fejlődik mint a lábad vagy feneked pl. Lehet csak te látod arányaiban vékonynak. Képről meg lehetne mondani.
2016. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nőként a mell edzést szerintem hanyagolhatnád is teljesen
2016. aug. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Cortez70 ***** válasza:
1 gyakorlat mehet mellre nőknek is. Nőként nem lesz soha látványosan izmos karod naturálban.
2016. aug. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A mellizom elég fontos izom, miért kéne hanyagolni? Nem tűnik logikusnak. De nekem mindegy, én mindenre edzek heti kétszer, a fekvenyomást ki nem hagyom, azt szeretem :D


Kérdező, simán lehet maradni a teljes testesnél, van, aki nem vált osztottra pár hónap után.

Én az edzésterven változtatnék valamit, ki tudja, neked mi jön be, vannak lemaradt testrészeket felhozó technikák, hátha valamelyik beválik. Vagy türelem, nem maradhatsz így örökké, ha jól csinálod. Én megpróbálnék kisebb ismétlésszámot nagyobb súllyal, ha eddig az ismétlésszám nagyobb volt... De én még kezdő vagyok, ne hidd, hogy értek hozzá, csak sokat olvastam a témában s ugye a nagyobb súlyok mégiscsak máshogyan hatnak, nagyobb a terhelés. Lehet, hogy túl nagy ismétlésszámot használsz, neked a kevesebb jobb lenne. Vagy mást lehetne változtatni... A súlyok nőnek azért szépen? Nekem egyelőre látszatra szinte semmi nincs, de a kezdetek és a szálkásítási kísérletek s a hájréteg miatt ezt nem csodálom. De a súlyok szépen nőnek, s nincs az az isten és az a genetika, hogy ez folytatódjon ugyanakkora izomtömeggel, annak is nőnie kell.

2016. aug. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Próbáld csak három felé bontani az edzésterved.

Csináld úgy, hogy mell + hát, kar nap (bicepsz + tricepsz), váll + láb.

Vagy úgy, hogy mell + bicepsz, tricepsz + láb, hát + váll.

(A feneket vedd a láb edzés részeként.) Edzések után igyál egy fehérjeturmixot. És nem bontsd négy felé az edzéstervef. Minden edzés végére tedd be a hasazást, ha úgy csinálod nem is kell túl sokat egyszerre hasaznod.

2016. szept. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!