Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy edzek? Mindig mikor...

Hogy edzek? Mindig mikor edzek akkor mindenre, vagy pedig csak 1-2 testrészemre?

Figyelt kérdés
Igazából 2 hete kezdtem és, atlétikai szempontból..Jovo tavasszal már versenyezni szeretnék hosszú távban, maratonban meg igy hasonlók, de csak futás, mert jól futok.. Milyen edzésem legyen, és milyen gyakran kardiozzak vagy sújokkal? Mire edzek leginkább..Fiú 18

2016. szept. 5. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
ha hosszú táv a célod, akkor állóképességi edzést kell végezned, súlyzós edzést csak kiegészítésként, akkor viszont teljes testre.
2016. szept. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lábra mindenképp javaslom a bolgár guggolást:

[link]


Közepes súllyal ha megcsinálsz belőle 4-5 sorozatot hetente 2x, plusz vádlizás súllyal, akkor szerintem a lábad elég jó lesz. A cél legyen minden edzés alkalmával egyre több ismétlés, így növelheted az állóképességet, aztán ha már el sem fáradsz, növelheted a súlyt.


Felső testre pedig mehetnek az alapgyakorlatok.

Fekve nyomás, vállból nyomás, hosszú rúdas bicepsz, tarkóhoz engedős tricepsz, evezés, hasprés, lábemelés.

Illetve ha még szeretnéd hozzáadhatod a tolódzkodást és a húzódzkodást.


Remélem nem hagytam ki semmit. Sok sikert kívánok neked! :)

2016. szept. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! :)
2016. szept. 5. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!