Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nöi testépitéshez kérnék...

Nöi testépitéshez kérnék segítséget, mennyire "árthat" a betegségem?

Figyelt kérdés

3 hónapja járok edzöterembe,elején cardio és súlyzós edzést végeztem,kb 1 hónapon át heti 4szer.2 hónapja viszont edzöteremben csak súlyzós edzés heti 3-4 alkalommal,itthon 2-3 nap HIIT edzés (szobabiciklin 30 perc.Viszont van egy óriási problémám,evészavarral küzdök,bulemia egyik ágazata,szóval mikor rámjön a roham teletömöm magam...nem lehet kontrollálni, már mindent kipróbáltam,dietetikushoz is jártam terápiára.Amitó edzek lényegesen lecsökkent mondjuk heti 1 van mikor 2 alkalomra (de ilyenkor lemegy vagy 5-6 ezer kalória).Nem éheztetés miatt jönnek a rohamok...

173 cm vagyok 63-65 kg között ingadozom.Ez a pár hónap már hozott eredményt,popsi kerekebb,hátam izmos,labaim is szepen izmosak,hasamon edzés után látszanak á kockák amik eddig nagyon el voltak rejtve,de nagyon frusztrál az hogy az evésrohamok miatt ez a folyamat számomra sokkal hosszabb lesz,vagy a célom szinte elérhetetlen.Az étkezésröl annyit még hogy "tiszta" napokon 160g fehérjet 140g szénhidrátot és 40-60g zsírt viszek be,ezt csirkemellböl,tojásból,marhabélszínböl,halból,zabkorpából/pehelyböl,barnarizs,teljeskiörlésü tészta,édesburgonya,saláta,brokkoli,uborka...ez olyan 1800 kaloriára jön ki

5,10 és 15 kilókkal kezdtem az edzéseket most 20,30 és 40nél tartok

Emellett fehérjepor,bcaa,vitamin és ásványianyagok

Mit gondoltok?nagyon bezavarhat az evészavarom?vagy lehet ebböl valami jót kihozni?tanácsokat szivesen fogadol

25 éves anyuka



#edzés #étkezési zavar #nöi testépités
2016. szept. 12. 07:42
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért,mobilról vagyok fent...
2016. szept. 12. 07:47
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem dietetikus, hanem pszichológus, pszichiáter kellene. Árt? Miben? A bulimia súlyos betegség, szerintem nagyobb baj, hogy ezt csinálod magaddal, mint hogy nem fog tökéletesen fejlődni az izom.
2016. szept. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább orvossal kellene kiderítened mitől jön rád a falási roham. Az edzés nem árthat ilyen formában.
2016. szept. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A terápiám dietetikus és pszihológus kiséretében volt,a kiváltó ok pedig,igen,pszihikai (külföldre költözés,messze szeretteimtől és egy nagy sokk,apukàm elvesztése)Nem hánytatom magam sem hashajtózom nem bulimias vagyok,hanem annak az egyik ága ami avval jár hogy ràmjön egy kontrollálhatatlan roham ami arra kényszerít,hogy teletömjem magam.Nincs rá megoldás lehet enyhíteni vagy megszüntetni egy időre de sajnos visszatér.Van akinél szinte soha,esetemben ahogy már írtam,de volt hogy 4-5 hétig is elkerült.
2016. szept. 12. 09:01
 5/19 anonim ***** válasza:
Nekem pont a sport segített az alkoholizálást abbahagyni, ez az egyetlen dolog, ami egyben tart testileg lelkileg... Mióta nem foglalkozom a múltammal sokkal jobb a jelenem ! Az segített, hogy nem nézek vissza, a gonolkodásmódot kell megváltoztatni, és csak arra koncenrálok, hogy mi a célom. Nem azt mantrázom, hogy nem iszom ..nem iszom ... Csak előre néz! Az hogy mi volt már a múltté, az hogy mi lesz az számít.
2016. szept. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
49%
a probléma gyökerét kéne megkeresni, gondolom érzelmi oka van.
2016. szept. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tök hülyeség a probléma gyökerét keresni... Milyen gyökere van annak, hogy valaki elvesztette a hozzátartozóját ? Meg kell gyászolni, és elengedni, mert ha folyamatosan emlékezem az is megbetegìt ...ha fogok egy képet és állandóan visszajárok pityeregni, és analizálni, akkor akár a fél életemet is eltölthetem azzal, hogy kutatok a gyökerek után... És mindig lesz valami, amit találsz ...szóval ennek nincs vége, de közben elszáll az élet.
2016. szept. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%
Az hogy te nem érted mit jelent ez a kifejezés, az nem az én hibám
2016. szept. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Az, hogy nincs önkontrollod azt kár bármire fogni. Szerinted, ha valaki depressziós és ez abban nyilvánul meg, hogy eszik (van, aki ugye pont ellenkezőleg), akkor az a depresszió hibája, vagy a saját baromsága, hogy nem talál helyette más elfoglaltságot és hagyja magát? Ha betolnék két kanál cukrot pl. kakaós tej formájában, fél órán belül megkezdődne egy hatalmas, csillapíthatatlan éhségérzet, és onnantól kezdve órákon át képes lennék enni bármit, amit látok, és nem tudnék tenni ellene.


Ja de, tudok, pl. tudom, hogy nincs rá szükségem, ezért eleve nem fogyasztom el, de ha mégis, akkor leülök a seggemre, vagy pont, hogy megyek és sétálok egy nagyot, elterelem a figyelmemet arról, hogy én most jaj de nagyon éhes lettem.


Fogadd őszinte együttérzésemet meg minden, de érted, ha akaratgyenge vagy, akkor nem a pszichológus és dietetikus fog segíteni rajtad. Ne mindenféle bulimiára fogd, hogy tömöd magadba a kaját, az általános emberi tulajdonság, hogy szeretünk enni, főleg finomat, attól még megálljt parancsolni ugyanúgy kihívás másoknak is.


BTW már anyuka vagy majd csak anyuka leszel? Ha terhes vagy, akkor normális, fogadd el, gyereknek is szüksége van a tápanyagra, ha meg már túl vagy a szülésen, akkor meg a korábbi véleményemen mit sem változtat.

2016. szept. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó...igenis ez egy elfogadott betegség nem unalomüzés miatt eszek,itt ahol élek hyperphagie-az elnevezés lehet otthon még nem elfogadott,nem tudom...

Unalmamban nem eszem,mert unatkozni nincs is időm!!!Reggel 6kor kelek hogy eljussak az edzőterembe atután meló,majd gyerekért bölcsibe plussz ugye az itthoni teendők,főzés mosás takarítás stb...na meg ugye a férjemmel töltött idő,ugyh biztos lehetsz benne hogy nem ülök egéssz nap és unalmamban zabálok meg nyafogok,mert nincs sok szabad időm,segítségem nincs,ugye nincs itt mami meg papi aki majd vigyáz a gyerekre,szóval mindent én csinálok.Birom az ilyen embereket akik azt hiszik ilyen egyszerű az élet...Dolgozom rajta hogy ne forduljon elő,de ez nem olyan hogy jajj ennék egy kis édességet,leülök a tv elé és bezabálok szépen,nem,ez egy roham amikor elkezd az ember rözögni és nem lehet tovább birni,5 perc alatt lenyomsz több ezer kalóriát.Lehet neked ez vicces de nagyon nem az,és nem akaratgyengeség,mert akaratom az van!Az egessz kérdésem nem is a betegségre vonatkozik mert ugye arra szakemberhez fordultam már,hanem arra hogy ez mennyit ronthat a testépitésben,az eredménnyességben!Erre egy választ se kaptam...

2016. szept. 12. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!