Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nöi testépitéshez kérnék...

Nöi testépitéshez kérnék segítséget, mennyire "árthat" a betegségem?

Figyelt kérdés

3 hónapja járok edzöterembe,elején cardio és súlyzós edzést végeztem,kb 1 hónapon át heti 4szer.2 hónapja viszont edzöteremben csak súlyzós edzés heti 3-4 alkalommal,itthon 2-3 nap HIIT edzés (szobabiciklin 30 perc.Viszont van egy óriási problémám,evészavarral küzdök,bulemia egyik ágazata,szóval mikor rámjön a roham teletömöm magam...nem lehet kontrollálni, már mindent kipróbáltam,dietetikushoz is jártam terápiára.Amitó edzek lényegesen lecsökkent mondjuk heti 1 van mikor 2 alkalomra (de ilyenkor lemegy vagy 5-6 ezer kalória).Nem éheztetés miatt jönnek a rohamok...

173 cm vagyok 63-65 kg között ingadozom.Ez a pár hónap már hozott eredményt,popsi kerekebb,hátam izmos,labaim is szepen izmosak,hasamon edzés után látszanak á kockák amik eddig nagyon el voltak rejtve,de nagyon frusztrál az hogy az evésrohamok miatt ez a folyamat számomra sokkal hosszabb lesz,vagy a célom szinte elérhetetlen.Az étkezésröl annyit még hogy "tiszta" napokon 160g fehérjet 140g szénhidrátot és 40-60g zsírt viszek be,ezt csirkemellböl,tojásból,marhabélszínböl,halból,zabkorpából/pehelyböl,barnarizs,teljeskiörlésü tészta,édesburgonya,saláta,brokkoli,uborka...ez olyan 1800 kaloriára jön ki

5,10 és 15 kilókkal kezdtem az edzéseket most 20,30 és 40nél tartok

Emellett fehérjepor,bcaa,vitamin és ásványianyagok

Mit gondoltok?nagyon bezavarhat az evészavarom?vagy lehet ebböl valami jót kihozni?tanácsokat szivesen fogadol

25 éves anyuka



#edzés #étkezési zavar #nöi testépités
2016. szept. 12. 07:42
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Lehet nem volt egyértelmű az utolsó mondatom,a tanácsokat szivesen fogadok is a testépítésre vonatkozik.
2016. szept. 12. 12:09
 12/19 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Amit leírtál, nekem csak egy dolog rajzolódik ki az életedből PIHENÉS ! Feszített az életed!
2016. szept. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ha a szakemberek s te magad nem tudtad megoldani a problémát, mi sem fogjuk. Így pedig nincs mit tenni, max. azt mondhatom, hogy nyugi, semmi értelme ezen aggódni. Te megteszed, amit tudsz, s hogy a fejlődés lassabb lesz vagy sem, az majd kiderül, de bizonyára lesz, de semmit nem javítasz az idegeskedéssel. Nem látom, hogy mit tehetnél pluszban, nagyon úgy néz ki, hogy te igazán megteszed, amit tudsz, innentől el kell fogadni, ami jön (igyekezni azért még lehet, ha van ötleted, hogy hogyan, nem azt mondom, hogy add fel, hogy valaha is normális lesz a táplálkozásod, dehogy). Sokan nem fejlődnek tökéletesen, körülmények, hormonszint, kor, akármi miatt, de mit lehet tenni? Megteszik, amit tudnak s elégedettek a saját maxukkal, ami nem olyan, mint másoké.


Én megértem, hogy KELL, bár személyes tapasztalatom nincs. Vannak ilyen betegségek. A Tourret-szindrómásokra is hiába mondják, hogy ah űálld meg, nem tudják. Vannak dolgok, amiket nem képes kontrollálni az ember, borzalmas, de van ilyen.

S még ha valaki akaratgyenge is, azon sem segít az, hogy legyen erősebb, ha egyszer jellemében nem olyan. Ha tud is fejlődni valahogy, attól biztos nem javul, hogy ráparancsolnak vagy letolják. Ezért nem értem, ha tényleg igyekő, de kudarcot valló embereket egyszerűen intéznek el. Mert a kis lusta élvhajhász izéket, akik kisujjukat sem mozdítják, csak rinyálnak, azok más lapra tartoznak, de van, akinek igenis nehéz, közel vagy teljesen lehetetlen az, ami egy másik embernek pofonegyszerű. Az élet más területén ebben sajna már van tapasztalatom.

De ez itt súlyosabb eset, valódi betegség.

2016. szept. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további hozzászólásokat és azok megértését akik felfogták hogy nem egy hobbievő rinyagép vagyok,aki egéssz nap meg se mozdítja a fenekét és csodára vár...Itt most nem is a probléma megoldását keresem,azt még ugy ahogy tudom kontrollálni mostmár,mert régen semmit se tudtam ellene tenni és sokkal sűrűbben is jelentkeztek a rohamok,ekkor szakadt minden és szakorvoshoz fordultam,amit ugye már irtam.A sport nagyon sokat segit,hihetetlen energiát ad és van is fejlődés mint pszihikai ugy fizikai úton is.Nagyon sokaktól hallom,olvasom az úgynevezett cheat meal vagy cheat day verziót testépítésnél ami ugye magyarul a csalónap.Mivel nekem nincs ilyen betervezett csalónapom de ugye van a problémám ami megtörténik heti egyszer majd van hogy 4-5 hétig nem aztán heti 2szer szóval nállam ez nem kiszámítható nem tervezendő.Szóval ha testépitésnél a cslónap nem ront a helyzeten akkor nekem se ronthat a helyzetemen,vagyis a fizikai fejlődésre?ez érdekel,ki mit gondol?kinek van beiktatva egy ilyen nap szándékosan?és mik a tapasztalatok?
2016. szept. 12. 13:11
 15/19 anonim ***** válasza:
Mit teszel magadért?
2016. szept. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ne akarj tökéletes lenni! Ne akard tökéletesen betartani az étrendet és ne akard tökéletesen megcsinálni edzést.

Egyszerűen csak fogadd el, hogy ilyen vagy.

Ne bonyolítsd az életedet azzal, hogy önigazolást keresel, hogy igyis lehet-e csinálni és ne magyarázd be magadnak, hogy "óó ez csak egy csalónap volt!"

Egyszerűen csak tedd azt, ami a csövön kifér és jól esik. :)))

2016. szept. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 *Glissade* ***** válasza:

"vagyis a fizikai fejlődésre?ez érdekel,ki mit gondol?kinek van beiktatva egy ilyen nap szándékosan?és mik a tapasztalatok?"


Fogsz tudni fejlődni igyis! Az imént írtad is, hogy fejlődtél. :)

Nyilván nem abban az ütemben mintha nem lenne a betegséged, de most öszintén: nem vagyunk robotok! Ki az aki tényleg mindent tökéletesen be tart?

Tedd meg amit tudsz! Ne sanyargasd magad! Ne agyalj fölöslegesen! És minden jó lesz!

Ahogyan eddig is, hisz remekül haladsz. :)

Hajrá!

2016. szept. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ártalmas annyira, ha írsz, tudok írni még ötleteket az edzéshez :)

25L

2016. szept. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nálunk van csalónap. Mivel nem profizmusra törekszünk ezért ilyenkor minden jöhet és néha a 10 napból 8-9, máskor meg 11-12 lesz, általában családi ünnepek miatt.


Nálad a tervezetlenség a gond. Az, hogy néha van, utána meg akár hetekig nincs ilyen nap. Tehát ha nincs magától, akkor kellene -testzsír százaléktól függően- betervezni. Az is lehet -bár ehhez nem értek- hogy kevesebb ilyen rohamod lesz, ha tudod, hogy rendszeresen van csalónapod.


És hogy kicsit offoljak is: lehet, hogy nem pszichológus, hanem valamilyen alternatívabb módszer segítene. Hellinger módszer, vagy valami más.

2016. szept. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!