Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tulajdonképpen mi a különbség...

Tulajdonképpen mi a különbség a kézi súlyzós és a géppel végzett gyakorlatok között?

Figyelt kérdés

A bicepszgép van olyan hatékony, mint az egykezes bicepszezés vagy mégsem? Kezdőként nagyon nem tudok eligazodni (magával a kondizással sem), mert az edzést mindig egykezes súlyzógyakorlatokkal kezdem, majd a gépekhez megyek, de addigra már alig van erőm, pedig csak 5 kilós súlyt használok. Egyáltalán egy hát-bicepsz/tricepsz napra milyen gyakorlatokat/gépeket érdemes végezni és mennyit? (tömegnövelés)

Bocs, hogy ilyen ostoba kérdésekkel zavarlak benneteket és biztos bennem van a hiba, de már többször elolvastam a sárga kapszulát és nézegettem a BB-t, de még mindig nem értem, hogy milyen gyakorlatokat, hogyan és milyen ismétlés/sorozat számmal kell végrehajtani, hogy legyen izomfejlődés (általánosságban).



2016. szept. 13. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az a tuti ha egyszer ezt egyszer azt csinálod. Valamikor minden sorra kerüljön. 4x8-akat szoktam csinálni úgy hogy minden sorozatnál emelem a súlyt. Ha van még bennem szufla akkor nyomok bónusz kört is. Hát napot meg sztem jobb tricepsszel párosítani mint bicepsszel.
2016. szept. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a különbség hogy a gépnek kötött a mozgáspályája a súlyzónak meg nem. Mindkettő hatásos ám nagyon sok rossz gép van ha nem jó terembe jársz. Gépekettudni kell használni ahogy a súlyzót is. Én súlyzóst mindenképp javaslom kis súllyal.
2016. szept. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Cortez70 ***** válasza:
100%

A szabad súlyos gyakorlatokra kell alapozni, mivel így a segédizmok is erősödnek, + nagyobb, szabadabb a mozgáspálya. A gépek meg jók kiegészítésre.

Akkora súly kell, amivel megy éppen 6-8 ismétlés. Kis súlyos bohóckodással nem leszel izmos.

Neked kezdőként heti 3 napos teljes testes terv kell 6-8 hétig.

Guggolás, fekvenyomás rúddal vagy egykezesekkel, evezés, vállból nyomás egykezesekkel vagy rúddal mellről, bicepsz állva rúddal vagy egykezesekkel, tricepszre csigás letolás (itt jó a gép), hasprés, valamilyen vádligép. Mindenből 4 munkasorozat. Ennyi. Nem bonyolult.


Kezdőnek nem kell osztott edzés, nem kell hát-bicepsz nap!

2016. szept. 14. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a gép a kényelmes embereknek lett kitalálva a szabad súly meg nekünk férfiaknak.
2016. szept. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!