Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fegyencedzés, hogy lenne helyes?

Fegyencedzés, hogy lenne helyes?

Figyelt kérdés
El szeretném kezdeni a Fegyencedzést. Azért jutottam erre a döntésre, mert már több mint egy éve street workoutozok megy több fekvőtámasz és húzódzkodó széria szóval nem vagyok kezdő, de valamelyik nap a kondiparkban tolódzkodtam, ami után jobban megfájdult a könyököm. Eddig is fàjt néha-néha de utána este rendesen fájt a csonton belül és most is fáj egy picit. Azt mondták hogy ez csonthüvelygyuadás, teniszkönyök. A fegyencedzés elvileg megerősíti az ízületeimet hiszen ezért történt ez a baleset. A kérdés az hogy pl van a falnál fekvőtámasz. Megpróbálom 1*10-et, megy utána 2*25 megy és aztán 3*50 simán megy már az első napon. Mehetek tovább így próbálgatva addig amig nem birom vagy rendesen szánjak egy hetet 1*10nek a masodik hetet 2*25nek harmadikat 3*50nek es csak utana haladjak tovabb hiaba ment mar hamarabb az egesz?

2016. szept. 15. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
öl, butít, nyomorba dönt
2016. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

én megsem próbálok tolódzkodni, hiszen ott az egész súlyod a kezeiden van, ha mondjuk megy 20-30 szabályos fekvőtámasz erőlködés nélkül akkor, lehet hogy felteszed a lábad egy sámlira, aztán ha úgy is akkor, erőltetném.

Bár én úgy szoktam A héten fekvenyomás, B héten fekvőtámaszozok, hogy változatos legyen.

És a falnál szerintem felesleges, hiszen az iskolai tornaórákon is nyomtuk a fekvőket, kivétel ha túlsúlyos vagy.

2016. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2016. szept. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Olvasni tudni kéne... amúgy meg szedj ízületvédőt, és melegíts be normálisan.
2016. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Edzés előtt bemelegítés, utána meg nyújtás!


De ha úgy csinálnád, hogy pl.:


A nap: saját testsúlyos

B nap: súlyzós

(nyilván köztük min. 1 nap szünet)


Akkor sokkal jobban fejlődnél, mert nem lenne olyan egyhangú a terhelés.

2016. szept. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"egyhangú a terhelés"... :D
2016. szept. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!