Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 14 évesen el szabad kezdeni...

14 évesen el szabad kezdeni konditerembe járni?

Figyelt kérdés

14 éves 168cm magas fiú vagyok. Igazából már kicsit több, mint másfél hónapja kezdtem el konditerembe járni. 4 éves korom óta sportolok. Alapból izmosabb voltam konditerem előtt is mint az osztálytársaim, részben azért mert 6 vagy 7 évig úsztam. Most már nem úszom, hanem küzdősportot űzök és ott is sokat szoktunk erősíteni. Sokan azt mondják nekem, hogy még ebben a korban nem lehet konditerembe járni, mert megállok a növésben, meg hogy ilyenkor max sajáttestsúlyos feladatokat szabad végezni (amik egyébként jól mennek).

Biosz tanárom azt álítja, hogy 20 éves kor előtt nem szabad elkezdeni, viszont apukám barátja, aki személyi edző azt mondta, hogy a sportosabb alkotom miatt, meg amiatt, hogy sokaig sportoltam és sokat erősítek már elkezdhetek konditerembe járni és nem állok meg a növésben. Másfél hónapig vele edzettem és most már egyedül edzek ugyanazzal az edzéstervvel.



2016. szept. 17. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyén függő, magasság genetikától függ--ha csak nem b*szod szet a csigolyaid 200 kilós felhúzásokkal, sajat súllyal is szetb*szhatod az izuleteid ugyanugy, mindent szabályosan es ésszel csinálj. 16/F 4 éve edzem, hajra;)
2016. szept. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
14 éves vagyok szintén, kajakozok, ott pdig elég sokat kondizunk, nyugodtan edzhetsz, a legjobb kombinálni a saját testúlyost meg a súlyos edzést. Ha gerincferdülésed van akkor pl vigyázz a fekvenyomással, de amúgy mehet nyugodtan! Sok sikert! ;)
2016. nov. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!