Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A futás valóban javít az asztmán?

Niceszisz kérdése:

A futás valóban javít az asztmán?

Figyelt kérdés
Orvosom javasolta...

2016. szept. 23. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én meg úgy tudom, hogy sőt, az asztmások nem tudnak túl sokat szaladni, az asztma miatt, nem kapnak levegőt rendesen, köhögnek.


Lehet én vagyok férre informálva, de én így hallottam asztmásoktól.

2016. szept. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig asztmásként mondom: jót tesz a mozgás. Mindenképp kell olyan aerob/kardió edzés, amely megdolgoztatja a tüdőt. Saját tapasztalat: amióta rendszeresen sportolok, jóval kevesebb gyógyszerre van szükségem. Úgyhogy mozogj, dolgoztasd a tüdőd! Keress olyan mozgásformát, amihez kedved van, és sportolj.
2016. szept. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is asztmás vagyok, el se hiszed mennyire jó érzés hogy nem fulldoklok 1000 méter után hanem 5000 métert lazán lefutok.
2016. szept. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De gondolom idő és sok gyakorlás kellett ahhoz hogy 5km lefuss.... én 8km futok 1 óra alatt. Minden nap.....
2016. szept. 25. 19:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Futás során a mellékveséből sok adrenalin szabadul fel, amelynek az ún. béta2 receptorokhoz nagyon szeretnek kötődni. Ez a receptor nagy számban található meg a hörgőcskékben, és segíti az ellazulásukat (tehát oldják az Asthmás rohamot).

A különböző rohamoldó spray-kben is olyan anyag található, amely a ß2 receptorokon hat.

2016. szept. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Lófaszt. Sőt, ilyenkor parlagfű-pollen időszakban jobban befulladhatsz.
2016. szept. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!