Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ganglion mellett, hogy tudnék...

Ganglion mellett, hogy tudnék edzeni?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kijött egy ganglion a csuklóm felsőrészén, nem nagy, hol kisebb, hol nagyobb, mikor hogy. De, ha fekvőzöm 3at megcsinálok és fáj. Kenegetem richtofittel, meg izületiproblémákra való gyógynövényes oldattal, szedtem rá cataflamot is doki ajánlására, akkor jobb volt ugyan de nem múlt el, műteni nem akarom. Volt már valakinek ilyenje és h oldotta meg az edzést?

2016. okt. 5. 18:35
 1/4 makosgubacs ***** válasza:

Elvileg ki is durranhat, de miért nem akarsz műtétet? Nem fog csak úgy magától elmúlni. Legalábbis nem igazán.


Nekem sosem volt látható, voltam dokinál is, mégis azt mondta ez az. Fizikoterápiára vagy mire küldtek, 1 hétig jó volt, majd visszajött.

Nekem segített pl a halolaj, de az is csak rendszeres használatnál. Csuklószorítót mindig használok és nem sokat fekvőztem akkoriban. Csinálj olyan gyakorlatokat, amik annyira nem terhelik, feszítik meg a csuklód, de a legegyszerűbb a műtét. Ha komolyan akarsz edzeni akadályozni fog és eléggé valószínű, hogy csak rosszabb lesz.

2016. okt. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem annyira komolyan edzek, csak itthon. pl. súlyzós edzésnél nem zavar semmit, nem is èrzem egyedül a fekvő, ami nagyon rossz, én szeretek fekvőzni.


Úgy vagyok vele, h amit egyszer műtöttek már sosem lesz olyan, mint azelőtt. És nem is olvastam jó tapasztalatokat: elmúlt ugyan, de ugyanúgy fájt utána a helye, a heg csúnyán megmaradt, utána sem tudtak fekvőtámaszt csinálni, szóval valami alternatív megoldást próbálok keresni, ami segít :/

2016. okt. 5. 19:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is most ugyanez a problémám. Még nem voltam orvosnál, de előbb vagy utóbb műtét lesz a vége, mert fáj pár gyakorlatnál. A műtéttől meg ne félj. 1 éve műtöttek sajkacsont töréssel, azt hittem soha sem fog meggyógyulni olyan sokáig fájt, most meg jobb, mint újkorában.

Szóval addig szerintem vegyél egy jó csuklóvédőt, ha meg annyira szeretsz fekvőzni, akkor egy bakot.

2016. okt. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát még egy kicsit várok, aztán rászánom magam. Egyébként én is gondoltam már, h veszek egyet.
2016. okt. 6. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!