Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az energiaital mennyire lehet...

Az energiaital mennyire lehet káros?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 1 hete kb elkezdtem úgymond sportolni, futni, meg ahol lakok ott vannak ilyen rudak, lehet húzóckodni.. stb. na de a lényeg. tegnap kipróbáltam egy energiaitalt (Hell-t). szóval nem lesz tőle bajom ha mostantól napi 1-et megiszok? (15 éves leszek hamarosan)

2016. okt. 9. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem egészséges de nagy bajod nem lesz tőle.
2016. okt. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez egyénfüggő. Van, aki meg sem érzi, viszont nekem fáj a fejem és hányingerem van, ha másnap nem iszok mégegyet.
2016. okt. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen céllal iszod?
2016. okt. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben inkább kávét innék egy halolaj kapszulával fél-egy órával edzés előtt és így még egészséges is.


Az energiaital az adalékanyagok miatt egészségtelen. Egy idő után tele leszel bőrproblémákkal (pattanás stb.), mert az immunrendszered nem tűri a szemetet.

2016. okt. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
semmi bajod nem lesz tőle
2016. okt. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nem lesz tőle semmi bajod! :)
2016. okt. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én kisit ellentmondanék az előzőeknek. Lehet tőle bajod. Ha havi egyet megiszol vagy akár heti egyet abból még nem. De ez a napi egy kicsit soknak tűnik, főleg egy 15 évesnek.Valaki már irta előttem, hogy tele van adalékkal. Ne terheld a szervezeted ezzel a szutyokkal.
2016. okt. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
53%

Amennyire én tudom az energiaital az felpörget kb 30p -re (valamilyen adalékanyag gyors tempójú dobogásra kényszeríti a szivet attól függetlenül, hogy te mit csinálsz, kicsit erős példa.: tök nyugiban fekszel egy helyben de szived úgy ver mintha kocognál) aztán lelassulsz és elfáradsz, álmos leszel és pihenned kell vagy ha te folytatod az edzést akkor mégjobban megterheled a szived. Ezt leginkább a sptinthez lehet hasonlítani: futsz olyan gyorsan amilyen gyorsan csak tudsz aztán elfáradsz VISZONT! miután elfáradsz nem állsz meg pihhenni (mivel a szived mindig ver ezért neki a pihenés eggyenlő lenne a lassú dobogással) folytatod a futást normál tempóban.

Aztán van itt még pár apróság:

-edzés közben a szived magától is változtatja a dobogási segességét ezért ez a szer felesleges (automata a szíved :D hát nem király?)

-gondolom mint sok embert téged is megtéveszt az "energiaital" név mert egyszerre igaz rá és nem:

Igaz a neve, mert energiadúsabb (cukor) leszel tőle plusz a gyors szívveréstől tényleg úgy fogod érezni mintha egy fokkal jobb lennél

Nem igaz a neve, mert ez nem CSAK egy energianyerő ital hanem az is amit már leírtam

-ha tényleg úgy érzed/gondolod hogy neked kell valami ami ad erőt akkor dobj be 1-2 vagy akár 3 SPORT szeletet az csak cukor plusz, azt hiszem eggyértelmű miért SPORT SZELET a neve (de persze más cukor is megfelelő

-néhány ismerősömtől hallottam hogy ha sokat iszok és gyakran akkor egyfajta immunitást szerzek a rossz hatások ellen, nos ez igaz de valójában ez az immunitás alig egy hajszál vastag

-mivel még csapból is a szokásos duma folyik ha megemlíted hogy "Energiaitalt iszom." ezért én is leírom: Káros az egészségedre és mindenféle szívbajt kaphatsz tőle!! (ha jól tudom a legvalószínűbb az a szívritmuszavar)


F/18


UI: Ha mégis úgy döntesz hogy iszol napi 1 energiaitalt, akkor elmondom hogy jó esélyel semmit nem fogsz észrevenni a rossz dolgokból de ehhez az lenne a kommentárom hogy ilyen fiatalon szinte kizárt a szívbetegség, mert nagyon friss és erős vagy még...

2016. okt. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet. Gondolom isszák a többiek is. Én is ittam korábban párszor, de megmondom őszintén, hogy semmit nem csinál, nem fogsz tőle jobban teljesíteni. Az íze meg nem annyira jó, hogy mindig igyam. Szóval szerintem hülyeség. Cukros, felviszi a vérnyomást, stb.
2016. okt. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem károsabb, mint bármelyik más üdítő. Ez ugyanaz csak van benne koffein meg egy valag Bvitamin.

Szerintem sportolás előtt ne igyál, kap épp elég megterhelést olyankor a szervezet, nem kell rá még plusz. Ha lazában iszod, akkor nem para, annyira káros mint bármelyik üdítő amit helyette innál.

2016. okt. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!