Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Újra kezdhetek edzeni vagy...

Újra kezdhetek edzeni vagy még pihentetnem kéne?

Figyelt kérdés
Még szeptemberben elkezdett fájni a könyököm hol a bal hol a jobb. Pihentettem pár napot utána megint edzettem de újra fájt. Az orvos nem tudott semmit mondani így tünetek alapján ínhüvelygyulladás vagy teniszkönyök lehet/lehetett. Legutoljara oktober elejen edzettem megint egy hétig, a fegyencedzés első lépéseit csináltam hogy megerősítsem az ízületeimet de megint fájdalmat okozott ( mar tobb mint egy éve street workoutoztam) azóta pihentetem a kezem és nem edzettem rá mert féltem hogy tovább romlik. Ma tesi órán csinálni kellett egybe 30 fekvőt, ami után nem fájt a könyököm. Elmúlhatott a gyulladás vagy a probléma és kezdhetek újra edzeni fokozatosan a fegyenc alapjaitól vagy még pihentessem?

2016. okt. 25. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:

hogy tudtad sajat testsulyos edzessel igy elnyirni a konyokod? :)

fekvotamaszt ne nagyon variald meg nehezitsd ossze-vissza, es legyen egy felso plafon amit ne lepj at ismetlesbe. pl felesleges 100 feletti fekvot csinalni, mert izmot novelni nem fog, csak legfejjebb az egot amikor dicsekednek vele.

2016. okt. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért mert először ilyenkor szeptemberben novemberig súlyzós edzést kezdtem el hirtelen, itthon kézisúlyzóztam, ami gondolom erős kezdés volt és már ott gondok lehettek, utána kezdtem el saját testsúlyozni+ küzdősport ahol elég rendesen csavargatták a kezem, plussz egész augusztusban nem edzettem és utána kezdtem el megint hirtelen húzódzkodni. Nem csináltam a fokozatosság elvét és elrontottam az egészet. Valaki azt mondja már soha az életben nem edzhetek mert tönkre van téve a könyököm. Nagyon remélem hogy nem ez van... Ha még pihenek egy hónapot és az alapoktól elkezdem a fegyencedzést rendbejöhet a könyököm?
2016. okt. 25. 18:22
 3/4 anonim ***** válasza:
nem artana meg egy honapot pihentetni, vagy legalabbis minimalisan alapozni csak egy-ket honapig. az karban tart egy picit es egy visszafogott terheles serkenti az izulet anyagcserejet. a fajdalom szabja meg, hogy hol a hatar. ha egy szintnel mar faj, akkor vissza kell venni vagy a terhelesboo, vagy az edzes mennyisegbol.
2016. okt. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha gyulladásban volt akkor lassan kezdhetsz.. bár ezt így nem lehet megmondani. Szedtél gyulladáscsökkentőt ? Ajánlom neked örölt kurkuma(erős gyulladáscsökkentő,emésztés segítő,vérhigító és még számos dologra jó)+örölt gyömbér(fájdalom csillapító,gyulladás csökkentő,immun erősítő+ mégszámos dologra jó)+örölt bors(javítja a kurkumában lévő kurkumin felszívódását) kombót. Nehéz leküldeni de nagyon jó. Ez még kiegészíteni étkezési zselatinnal ("bekeni" az izületek mert kollagén képződik belőle). Az egész kb 800 Ft bármelyik nagykerben csak annyi hogy nehéz lenyelni de aki edz az legyen kemény! Akár 1-2 nap alatt érezhető ha 2-3 hét után nincs hatás akkor sajnos nem segít de a zselatin mehet tovább mert annak több idő is kelhet. Remélem segítettem.
2016. okt. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!