Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan csináljak progressziót...

Hogyan csináljak progressziót az edzéstervemben?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy egy ideje kb. minden gyakorlatban ugyanazokat a súlyokat mozgatom, ugyanazokkal az ismétlésszámokkal. Úgy néz ki ez nálam, hogy bemelegítés után mindig akkora súlyt választok, amivel max-8-10 ismétlés megy szabályosan, és ezt az ismétlésszámot tartva mindig alakítom a súlyt. (egyperces pihenőkkel, tehát mindig kicsit lejjebb veszek a súlyból, különben nem menne)

De ugye ez kb. annyit tesz, hogy minden sorozatban bukásig megyek, vagy ahhoz nagyon közeli állapotban fejezem be a gyakorlatot.


Hogyan alakítsak ezen, hogy effektív legyen a munka?



2016. nov. 18. 12:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Amúgy nem én vagyok a 3.

...csak vicceltem(nem megy a matek)

Az első, második, hatodik, hetedik vagyok.

A 30 ismétlés sem baromság. Vagy hasprésből és 8-at csináljon?

2016. nov. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy nem te vagy a 3

Alapgyakorlatokban javul 5 kilót.Csak az alapgyakorlatokat kell így csinálni.Én pl.nem is csinálok oldalemelést

Nem mindegy,mennyivel csinálja,mert az izmosodáshoz erősödni is kell.Egy alap erőszint nélkül nem lehet nagy tömeget felépíteni.Meg pont az volt a kérdező problémája,hogy nem tudja emelni a súlyt.

A hasprés más,ne hasonlítsuk a többi gyakorlathoz.A 15-20 ismétlés hülyeség.Ha leveszi a súlyt ekkorára,csak visszagyengül és visszaesik.Ki edz a teremben 20 ismétlésekkel?Még egy ilyet se láttam.Szerintem 8 fölé nem érdemes menni

2016. nov. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
8 fölé nem érdemes menni? Tisztázzuk már hogy testépítésről beszélünk nem pedig erőemelésről. 8 alá nem megyünk nem pedig fölé. Ez egy esztétikai sport nem a megmozgatott súly tükrözi az eredményt hanem az izomtömeg, szárazság, definiáltság stb. A magasabb ismétlésszám nagyobb vérbőséget ad és segít hogy kialakuljon a megfelelő agy izom kapcsolat. Kell az alacsony ismétlésszám is mert valóban az hozza az erőt de a testépítésben nem ez a fontos. Vagy akkor a kedves kérdezőnek kéne eldöntenie hogy melyik sportot válassza . A testépítést vagy az erőemelést.
2016. nov. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Gondolom te a gépeket is előnyben részesíted a szabadsúlyokkal szemben?
2016. nov. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem. Itthon edzek kizárólag szabad súlyokkal. Kivéve a comb feszítőt. Egy-két csigás gépet viszont szívesen bele építenék az edzésbe meg valami kötött pályás mellgépet ami az alsó szekcióra irányul.
2016. nov. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az izmokat nem kell szétbomtani,nem kell külön alsó meg felső szekcióra bontani.A gépek használatát minimálisra kell csökkenteni.

Nem kell 8 ismétlés felé menni.5 ismétlésekkel a legérdemesebb edzeni

2016. nov. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Hát eléggé megoszlanak a vélemények. De sebaj, ki kell kísérletezni. :)
2016. nov. 19. 14:19
 18/20 anonim ***** válasza:
Most már csak 5 ismétlés?? hát komolyan ez a tag szopat engem:DD
2016. nov. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mi az,hogy most meg már 5?8 fölé nem kell menni.Az elején mehet alapozásnak kisebb súllyal 8 ismétlés,de az 5 ismétlés körül a legérdemesebb alapgyakorlatokban.Az ilyen kiegészítő cuccok,bicepsz,tricepsz,evezés,gépek stb mehet 8 ismétléssel
2016. nov. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Semmivel sem sikerült alátámasztanod,amit írtál"

Csak azzal,hogy amikor ugyan azzal a súllyal edzettem,fél évbe telt,mire 10 kilóval sikerült fejlebb kinlódnom a fekvenyomásom.Most 2 és fél hónap alatt emeltem 12.5 kilót az 5RM-emen.Pedig a fekvenyomás a gyengepontom

2016. nov. 20. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!