Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan csináljak progressziót...

Hogyan csináljak progressziót az edzéstervemben?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy egy ideje kb. minden gyakorlatban ugyanazokat a súlyokat mozgatom, ugyanazokkal az ismétlésszámokkal. Úgy néz ki ez nálam, hogy bemelegítés után mindig akkora súlyt választok, amivel max-8-10 ismétlés megy szabályosan, és ezt az ismétlésszámot tartva mindig alakítom a súlyt. (egyperces pihenőkkel, tehát mindig kicsit lejjebb veszek a súlyból, különben nem menne)

De ugye ez kb. annyit tesz, hogy minden sorozatban bukásig megyek, vagy ahhoz nagyon közeli állapotban fejezem be a gyakorlatot.


Hogyan alakítsak ezen, hogy effektív legyen a munka?



2016. nov. 18. 12:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
Kezdj el piramis rendszerben dolgozni magasabb ismétlésszámmal. Nem igazán ideális ha csak 8-10-es ismétlésszámmal dolgozol. Felmehetsz akár nyugodtan 18-20-ig is. Illetve arról kezded a piramist majd folyamatosan emeled a súlyt és csökkented az ismétlésszámot. Kisebb súlyokkal fogsz dolgozni mint előtte de ettől nem kell megijedni mert a hasznodra fog válni a dolog.
2016. nov. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Értem. Az alapsúlyokon, amikkel kezdem mindig az első munkasorozatot mennyivel érdemes emelni, és milyen időközönként?
2016. nov. 18. 13:50
 3/20 anonim ***** válasza:
Hát azt neked kell érezni. Ha pl az utolsó sorozatba több megy 8-10 ismétlésnél akkor kezdheted nagyobb súllyal a piramist. Meg fontos az is hogy minden edzés kicsit más legyen. Ha ugyan úgy néz ki minden edzés akkor a tested hozzá szokik és nem produkál majd fejlődést. Mondjuk lehet 5 lépcsős a piramis. Egyszer 18 16 14 12 10-es ismétlésszámmal. Majd 16 15 14 13 12 az ismétlésszám. Csinálhatsz fordított piramist is úgy hogy egy alapos bemelegítés után 8 ismétléssel kezdesz majd folyamatosan csökkented a súlyt és növeled az ismétlésszámot tehát 8-10-12-14-16. Ezeket össze is kombózhatod szuper szettekbe pl bicepsz-tricepsz. Először bicepsszel 16 ismétlés majd 16 tricepsszel utána újra bicepsszel 14 és így tovább. A végén még azt is megcsinálhatod hogy miután leértél 8 ismétlésig vissza csökkented a súlyt arra amivel kezdtél pl 16-al és még abba belevágsz annyit ami a csövön kifér.
2016. nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 mannnocska ***** válasza:

Nyilván nem tudom, hogy hogyan edzel, és ezer millió dolgot még, de amik eszembe jutnak, hogy a fejlődésed újraindíthasd:


-piramisozás teljes, vagy fél (ezt már ugye írták, nem is ragozom)


-használj nagyobb súlyokat. alapvetően erő jobban jön az alacsonyabb ismétlés tartományban (nehezebb súlyokkal). Feszegesd kicsit a határaidat, tegyél még egy kicsit rá, utolsó, vagy utolsó 2 sorozatban, és nyomj bele annyit, amennyit megy.


-negatívozás. nekem ez pl nagyon bejött. Sok gyakorlatnál bele tudsz segíteni a pozitív szakasznál, viszont a negatívot kontrollálással lassítsd le. 4-8mps negatív szakasz hihetetlenül brutális tud lenni. nyilván pl fekve nyomásnál ezt egyedül nem tudod megcsinálni, de a legtöbb gépen, vagy pl evezésnél testből bele tudsz segíteni, majd a negatív szakaszt kontrolláltan, szabályosan. Ezt kétféleképp tudod egyébként csinálni: a megszokott súlyaiddal (ilyenkor csak annyi, hogy minden ismétlés negatív szakaszát nagyon lassan csinálod); vagy nehezebbekkel, amikor csak 1-2 ismétlést tudsz "normálisan" megcsinálni de csalva megy több is, és a negatív szakaszt meg csinálod rendesen, kontrolláltan, és lassan.


-növeled a megcélzott ismétlésszámokat. Mondjuk 2-4 hétig 20-30 között dolgozol mindenre. utána vissza az eredeti állapotra, és megnézed megy e több ismétlés mint a 8-10, vagy nehezebb súly. Ez kicsit egóromboló, mert nyilván vissza kell venni a súlyokból, de lehet hogy pont ez billent át a holtponton.


-változtass edzéstervet / gyakorlatokat. Nem tudom mióta követed ezt az edzéstervet, kicsit variáld át. Akár válts pl osztottról, egy teljes testre, vagy a-b re. De ha ez nem, akkor a gyakorlatokban csinálj egy kis változtatást. Más gépen csináld, vagy rúd helyett kézi súlyzókkal, bármi ilyesmi.


Ja, és nyújts többet. A nyújtás jó fejlődés szempontjából is, ismerek olyat aki elkezdett jógázni, és a lelassult fejlődése újraindult (erőben). Meg persze jobban is érezte magát. Szal pl a jógát is tudom ajánlani, egyáltalán nem gáz, vagy ilyesmi, és gyakran vannak jó csajok.

2016. nov. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Vedd vissza a súlyt és emeld minden edzésen vagy héten ahogy bírod.Az első baromságokat ír,20 ismétlésig nincs értelme felmenni
2016. nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
ne hallgass az egyesre, deload , tehát vedd vissza a súlyt ahogy az 5-ös irta, és úgy emeld majd, rá is kereshetsz erre hogy deload és találsz magyarázatot
2016. nov. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd hogy miért írtam baromságot?
2016. nov. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Meg egyúttal azt is leírhatnád hogy miért vegye vissza a súlyt és emelje minden edzésen vagy héten. Haladjon vissza felé majd újra érjen oda ahol elakadt?
2016. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Mert nem edzünk 15-20 ismétlésekkel.Főleg nem 30-cal,ahogy a 3. Írta.

Mert ha visszaveszi kis súlyra és elkezdi emelni,akkor nem ugyan ott fog megállni,ahol elakadt,hanem jó esetben legalább 5 kilóval nagyobb súlynál

2016. nov. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Igen én vagyok a 3.

Semmivel sem sikerült alátámasztanod amit írtál. Minimum 5 kilóval jobb lesz"" Milyen gyakorlatban? Fekve nyomásban vagy oldal emelésben? Ne viccelj már. Milyen alapon számszerűsíted előre a javulást? Aztán végső soron amúgy nem mindegy hány kg-al csinálja? A testépítés nem arról szól hogy mekkora súlyokat mozgatsz meg. Ha szerinted a 15-20-as ismétlésszám hülyeség akkor a testépítés alapismereteiről kéne olvasgatnod ahelyett hogy itt butítod a népet ezzel a baromsággal.

2016. nov. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!