Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért gyengülök?

Miért gyengülök?

Figyelt kérdés
Régen ment simán 80kg-mal 5 ismétlés. Megfájdult a lapockám és 2 hétre abba kellett hagynom. Azóta folyamatosan gyengülök. Most nem fáj semmim, jól vagyok. Étrendemet betartom, sőt még többet eszek, mind előtte, hamar vissza akarom hozni az erőszintet. Most csak 70kg-mal megy a fekvenyomás. Szombaton belement 7-8 ismétlés sorozatonként. De ma megint nyomtam fekve és csak 5-6 ismétlések mentek, de azok is nehezen. Ez miért van, miért gyengülök?

2016. dec. 13. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:

a, kevés a szénhidrát

b, keveset pihensz

2016. dec. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

a.: Nem értem mi köze a szénhidrátnak ehhez.Megfelelő kcal plusz kell, és az mindegy, hogy mi, lehet zsírból is kcal többletet csinálni, én így tudom.


b.: Napi 7 és fél - 8 órát alszok, mellette kb. még 8 órát suliban vagyok, de ott csak ülök.

2016. dec. 13. 20:26
 3/6 anonim ***** válasza:

1esnek igaza van. mindegy hogy a kcal zsírból megy? tájékozatlan vagy, de nagyon! kevés pihenés alatt nem az alvásra gondolt hanem hogy 3 napot hagytad pihenni a mellizmod. megterheli az állandó maxok.


De aludj 8 órát és nyomj minden áldott nap a maxoddal. ja és zsírt egyél nem kell szénhidrát mert a kcal megvan. igaz hogy a szénhidrát adja az energiát (foként) de ha kcal megvan akkor megvan teljesen mindegy.


remélem érzed a dolgokat. mindig tanul az ember.

2016. dec. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem én, de így is megeszek 350-400g ch-t. Azt meg tényleg nem értem, hogy miért nem mind1, hogy melyikből viszem be. Elvileg a kcal jelenti az energiát. 1g ch = 4,1 kcal, 1g zsír = 9kcal.


A 3 nap pihenő kevés? Csak 4 sorozat fekvenyomást csinálok.

2016. dec. 13. 20:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Nemrég voltam így, hogy egyszerűennem tudtam elérni a régi erőmet. Ami nekem visszahozta az erőt, sőt túl is léptem azt, ahol stagnáltam, hogy piramisban felmegyek egész 1-2 RM-re, és onnan vissza kb. 80%-ra. Az az érdekes, hogy ha csak a 80%-ig megyek fel, akkor megy bele magabiztosan 5-6 ismétlés. Ha felmegyek 1 RM-ig, és onnan vissza, akkor meg belenyomok 10-et. Pszichésen is sokkal felkészültebbnek érzem magam, és csak azt veszem észre, hogy ami az előbb még nehéz volt, azt most simán nyomogatom ki. Emellett pár hét alatt összejött így 1-2 plusz ismétlés is, szóval fejlődés is van így egyelőre.
2016. dec. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

El.életileg a kcal jelenti az energiát...

Jah, csak anno mikor meghatározták ételek kcal tartalmát laboratóriumi körülmények közt kiszárították az adott anyagokat, elégették és megállapították, hogy melyik anyagból mennyi ég el, hogy 1gramm víz hőmérséklete emelkedjen 1 fokot... ezért papíron:

A 1gramm fehérje 6kcal de a szervezetünk 4kcalt- tud felhasználni

1gramm szénhidrát 4kcal

1gramm zsír 9kcal...


Azt gondolom felesleges megemlítenem, gogy se laboratóriumi körülmények, sem gyors égés nem zajlik a szervezetedben...

2016. dec. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!