Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Létezik, hogy már nem megy a...

Létezik, hogy már nem megy a húzódzkodás?

Figyelt kérdés
3 hete kezdtem el edzőterembe járni, az első héten, az 1. hát+bicepsz edzésen csináltam 3x7 húzódzkodást aztán már a következő héten 1 se ment, illetve ezen a héten sem. Első alkalommal tudni illik, hogy kicsit bedurrantak az izmaim. 5-6 napig tartós izomláz + kissé kellemetlen fájdalom kísérte a bicepszem mikor kinyújtottam. Azóta edzettem a bicepszem meg a hátam is, semmi változást nem tapasztaltam a bicepsz és hát edzéseken ugyan úgy mennek mint első alkalommal de a húzódzkodás akkor sem. Miért lehet ez? Ötletek? Katabolizmus, az erős kezdés miatt?

2017. jan. 23. 19:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miféle hát-bicepsz edzés? Még csak három hete edzel te kis dugó! Neked még nem való az ilyesmi! Egy hét pihenő, utána három hónapig teljes testes edzések heti háromszor; guggolás, fekvenyomás, felhúzás, mellről nyomás állva rúddal, döntött törzsű evezés rúddal.
2017. jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
első jól mondja, 3x8 bicepsz franciarúddal vagy kalapács meg 3x8 homlokraengedés vagy szűknyomás azért mehet külön karra
2017. jan. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
:DD Igen-igen tudom most már. Az első 2 hét azért volt osztott edzés, mert ugye kezdő vagyok és osztálytársaimmal mentem, hogy segítsenek és megmutassák mit hogyan mert ők már tolják 1-2 éve. Így hát csináltam amit ők. De most hétvégén egész nap olvastam és bújtam a blogokat meg írásokat. És most már 2 részre osztottam az edzést, felső illetve alsó test. Csakis alap gyakorlatok vannak benne. Tolódzkodás, guggolás, fekvenyomás, kitörés, mellről nyomás, evezés... meg ugye lenne a húzódkozás ha menne. És ez itt most a fő problémám. Mitől lehet?
2017. jan. 23. 19:27
 4/14 anonim ***** válasza:

evezés + felhúzás = nem kell húzódzkodni

alsó-felső test bontás helyett heti 3 teljes testest ajánlok amúgy:)

2017. jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi, és inkább a volumenre koncentráljak vagy az intenzitásra? 80%-ban ektomorf testfelépítésű vagyok (192cm, 78kg), és azt olvastam h nekünk inkább, az intenzitás és az összetett gyakorlatok a jobbak. (persze később majd rájövök pontosan mi is lesz a jó, de valahol el kell indulni) Az étrendemet is próbálom csiszolgatni, megfelelő szénhídrát és kielégítő fehérjével. Amugy az elsődleges célom az erőm növelése és nem az izomépítés...
2017. jan. 23. 19:44
 6/14 anonim ***** válasza:

Jól olvastad! Nem kell nagy volumen, egyelőre semmiképpen sem. Ektomorfoknak később sem nagyon, mert a túl sok és hosszú edzéssel kalóriát is égetnek és amiatt nem tudnak növekedni, szóval nekik a heti három teljes testes edzés később is beválhat vagy egy háromfelé osztott (hát-váll, láb, mell-kar vagy hát-mell, láb, váll-kar).

Ami az intenzitást illeti azzal is ráérsz még foglalkozni, most elég ha a szabályos kivitelezést megtanulod

2017. jan. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettél. :D

Azonban a húzódzkodás problémámra ha valaki tudja a választ leírhatja, mert érdekel. xd

2017. jan. 23. 19:55
 8/14 A kérdező kommentje:
Segítettetek*
2017. jan. 23. 19:58
 9/14 anonim ***** válasza:

húzódzkodj és kész, vannak módszerek ha nem megy, pl negativ szakaszozás, ilyen gumi izével segités

de amúgy ektomorf meg ilyen morf olyan morf, az baromság

ha naturál vagy és még nem vagy a határ közelében akkor 5x5 terv a legjobb(szerintem)

2017. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az oké, de 2 hete még lazán ment 3x7 most meg semmi, de ez lesz mert mást nem tudok csinálni.
2017. jan. 23. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!