Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kérdés kajálás/diétával/egyéb...

Kérdés kajálás/diétával/egyéb dolgokkal kapcsolatban? Nagyon hosszú történet mellékelve.

Figyelt kérdés

Sziasztok, leírnám a kis story-t amiből utána kibontakoznak a kérdéseim ha esetleg valakit nem érdekel megértem az csak a kérdésekre válaszoljon a végén amit összeszedek, előre is bocsánat ha katyvasz lesz a történet néha kicsit elkalandoznak a a gondolataim.



a történet ott kezdődik hogy 23éves, 185 kg és 193cm voltam még májusban már egy jó 5-6 éve 150kg fölött voltam. Igazából semmi bajom nem volt azt leszámítva hogy kövér voltam,semmi vérnyomás (átlag 120/70), semmi koleszterin, semmi cukor,semmi hormon probléma..


Mondjuk szerencse *kop kop* sose voltam az a fajta kövér aki elfolyik, "rendes" alakom volt erős is voltam bírtam a terhelést is rendesen tízen x óra álló munkák után se voltam fáradtabb egy átlag embernél.. senki nem hitte el hogy ennyi kg vagyok a legbátrabbak is 140-nek tippeltek,de inkább az alatt (és nem azért hogy ne bántsanak meg) Barátnőm se hitte el, igen az is volt ő 165cm és 55kg volt és 200000x jobban nézett ki nálam, ez az amikor az embert azért szeretik amilyen és nem azért ahogy kinéz,de már megint elkalandoztam.


Na szóval május 16. egy olyan nap az életemben amikor elkezdtem diétázni.. nem is diétázni inkább csak nem ettem semmi lisztes tésztás cukros dolgot. Semmi plusz mozgás ,semmi számolgatás a kajában ugyan úgy ettem, de ezeket a dolgokat zéro tolerancia módon kizártam. Pont egy hónapra rá szakítottunk barátnőmmel 3 év után, de nem azért mert ekkora voltam más okai voltak. Aznap mértem meg pont magam és 177 kg voltam június 16.

Julius 4.én beiratkoztam egy edzőterembe egy személyi edzőhöz és elkezdtem járni azóta heti 3x egy edzés fél óra kardió és 1 óra saját súlyos edzés volt az elején. Mostanra már heti 4x ami előtte mindig fél óra kardió kb és heti 1x saját súlyos és 3x súlyokkal/gépekkel.


Kaját eddig nem nagyon számoltam mivel így is ment mint a karikacsapás próbáltam tisztán kajálni és ennyi. Decembere elértem a 130kg-t, viszont most elértem oda hogy nem ártana komolyabban foglalkozni ezzel a kajával mivel nagyon megállt a dolog. Most is ugyan annyi vagyok.. jó itt voltak az ünnepek feljött pár kiló az lement ,de megint áll a dolog 130kg-n. Ez azért csalóka mert már izom is akad rajtam rendesen, viszont ott is elértem egy pontot mikor már szerintem nem fejlődök és ezt is szerintem a kajálás határolja be.


Jelenleg több problémám is van ezekre szeretnék megoldásokat találni.


-Fáradt vagyok nagyon sok esetben, erőtlen , edzés közben ásítozás. Köze lehet hogy nem tudok rendesen aludni mióta szakítottunk barátnőmmel.. napi 5 órákat alszok néha többet, de viszont ha 8-10 órát alszok mert azt is próbáltam akkor is délután már álmos vagyok.


-Nem rég voltam teljes vérképen, minden jó volt viszont a húgysav szintem triplája volt a referencia max-nak, elvileg a sok állati fehérje bevitel miatt nő meg. A tesztoszteron szintem a referencia érték alját ütötte pont meg míg tavaly ilyenkor jóval fölötte volt.


-Az anyagcserém nagyon nagyon lassú, van hogy napi 1x vagy egyszer se megyek wc-re.. hogy tudnám felpörgetni?


-Hol kezdjem az étrendet azt olvastam hogy ha jelentős túlsúllyal rendelkezik az ember úgy számoljon alapkcal-t hogy annyi kg-t adjon meg amit elakar érni 100kg-t állítottam be.. Ezzel nekem az jött ki hogy 2200 kcal egyek egy nap. Amit 200gram fehérjében, 240gram szénhidrátban és 50gram zsírban nyilvánul meg, ezt olyan soknak érzem. Ez mennyire jó? Miket egyek? Szeretnék egy könnyen gyorsan kivitelezhető étrendet. Az nem zavar ha nem túl változatos. Vitamint és fehérjeport használok.


-Szeretném a fehérjét ha nem csak húsból megoldani hanem zöldségből is legyen valamennyi ha lehet + azért hogy még rost is jöjjön vele. Vannak olyan zöldségek amikkel teljes értékű fehérjét belehet vinni és ezt meglehet oldani?


Köszönöm azoknak akik végig olvasták és esetleg tudnak válaszolni valamelyik kérdésemre!



2017. jan. 24. 22:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Én diétázok most, 84kg vagyok 179 centihez. 2g/tskg fehérje, 2g/tskg ch és kb 1g/tskg zsír. Lassan, de megy le a zsír. Jobb is így, mert izom marad, nem gyengülök.

Kávézok napi 2x, van, hogy 3x is. Édesítővel szoktam. Ez segíthet valamennyit anyagcsere szempontból. Ennél már csak efedrin, aspirin, clen, ilyen okosságok pörgetnék jobban, de ezeket felejtsük el, egészség a fontos nálad ugye, nem az, hogy versenyezz.

Te olyan 80kg körül lehetsz száraz tömegre, de, lehet, hogy kevesebb. Szóval ennyivel számold a fehérjét, ne dobáld ki a sok pénzt ennél többre, mert a zsír nem tápanyagigényes. 160g fehérje, 250-300g ch, 100g körüli zsír. Ez elég lesz.

Zabot ehetsz, mondjuk 2x50grammot fehérjeporral, finom is meg rost is van benne. Ha szereted, akkor mehet 150g is. A lényeg, hogy a makrók stimmeljenek, ne lépd túl őket lehetőleg(Inkább ch-ra, zsírra vonatkozik ez, fehérje annyira nem para.) Szerintem te ehetnél még ennél többet is igazából, mert van rajtad súlyfelesleg, gondolom energiaigényesebb hordozni nap, mint nap, de mondtad, hogy kardió is megy. Ez jó, menjen, akkor ehetsz annyival többet, ha megkívánom.

A tesztó az gázos, de a magas ösztro szint nyomhatja el a zsír miatt. Ha fogysz, jobb lesz, ha úgyse lesz jobb, akkor valami természetes fokozót kipróbálnék.

A lényeg, hogy adj időt az étrendnek, ami kb mindegy, hogy miből eszed meg, csak edd meg a makrókat, nekem ez bevállt. Cukrot én próbálom meg a fehérlisztet kilőni, ahogy tudom, a többi kaja az tojás, hús, zab, fehérjepor, rizs nagyon ritkán, sok zöldség, néha burgonya.

Sok sikert!

2017. jan. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!