Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lágyéksérv műtét után mikor...

Lágyéksérv műtét után mikor lehet húzódzkodást, tolódzkodást, hasprést végezni?

Figyelt kérdés

7 hete műtöttek, már egyáltalán nem fáj, biciklizni egész jól tudok, kocogni, futni még nem mertem. 3 hónapos koromban műtöttek először aztán sajnos kiújult, szóval ez a második műtétem. Nagyon tanácstalan vagyok az edzéssel kapcsolatban az egyik orvos szerint nem szabad súlyzós edzést végezni a másik szerint lehet bármennyit emelni de csak fokozatosan melyikre hallgassak? Elfogadnám, hogy nem lehet súlyzóval edzeni de saját súlyos edzést szerintetek végezhetek? pl: felhúzás, fekvőtámasz, tolódzkodás és ha igen akkor mikor? Nemtudom hogyan tudnám ezeket a gyakorlatokat fokozatosan végrehajtani.

Előre is köszönöm a válaszokat! 24F



2017. jan. 28. 22:10
 1/1 Atisaga86 válasza:

Ez sok mindentől függ.Engem 2014.03.19.-én műtöttek normál végigvágásos módszerrel de hálót is kaptam mert fizikai munkát is végzek.Edzeni úgy érdemes elkezdeni hogy elkezded pl a fegyenc edzést mert ott a fallal szembeni fekvővel kezdtem ami annyira light hogy pár edzés alatt túl is jutsz rajta de azért elkezdi felkészíteni a hadfalat a normál gyakorlatokra.

Nálam az vált be hogy az első hónapban csak úszás bicikli séta ilyesmik és csak utána kezdtem edzegetni, de mindig csak az első kellemetlen érzésig utána max szobabicikliztem még kicsit és aznapra ennyi.Másnap pihi utána ha nem fájt semmin akkor megint jó alapos bemelegítés után újra edzés.

Ami nekem segített még az a Richtofit nevű krém ami edzés előtt kellemesen bemelegítette a hasam és úgy jobb volt utána edzeni.

Ha bármi kérdésed lenne írj bátran.

2017. jan. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!