Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erőt akarok növelni. Milyen...

Erőt akarok növelni. Milyen edzéstervet csináljak?

Figyelt kérdés
Eddig volt edzéstervem, de túl nehéznek bizonyult. Túl sok volt az alapgyakorlat és a végére elfogyott az erőm, az utolsó 1-2 gyakorlatot már meg sem tudtam csinálni. Most edzéstervet akarok készíteni, vagy valamilyen kész programot találni. Az Icf 5x5-t néztem, de van belekötni valóm. Kevésnek tartom a felhúzást. 2 hetente megy benne 5 ismétlés, a program szerint. A másik bajom a fekvenyomással és a mellről nyomással van. Eddig úgy csináltam, hogy heti 3x nyomtam fekve és 2x mellről. Az Icf-ben ez meg van felezve. Pedig jól fejlődtem, nem éreztem, hogy sok lenne. Segítenétek edzéstervet keresni, vagy adnátok tippet, milyet írjak?

2017. febr. 11. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyomj többel, többet, többször. Ez az elv, nem túl bonyolult lássuk be.

Ahogy értelmezem már edzegetsz egy ideje. Érdemes átváltani az osztott edzéstervre és egy nap a szentháromságból csupán egyet berakni. Én három napos edzéstervvel nyomulok és a negyedik napon azt edzem, amire úgy érzem szükségem van a hét után vagy úgy összességében.

A piramis és az erőltetett ismétlések szerintem a legjobbak az erőszint növelésére és ezeket lehet kombinálni is.

A piramis 15 és 4 között mozogjon és lehetőleg 3 olyan széria legyen, ami 4-6 közé esik és sírva fakadsz a súly alatt vagy épp fölött, majd ezután mind levezetésnek, mind felvezetésnek nem árt legalább 2 olyan ismétlés, amivel megy a 8-10, de annál nem több.

És hogy milyen edzésterv? egy nagy egy kicsi izomcsoporttal.. Így megvagy 3 nap alatt és ebből ha nagyon bika vagy tudsz csinálni heti kettőt is. Bár szerintem a pihenés elengedhetetlen, tehát érdemes vagy a három nap után két napot kihagyni, vagy minden nap után egyet. Tehát a heti 4-5 edzésed legyen. Erőnövelésnek amúgy sem szabad túlzásokba esni, mert hamar a visszájára fordul.

2017. febr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legfontosabb hogy egy mozdulatot a legtöbb alkalommal végezz el!(Hebb törvény)

Ahogy a tanulásba is itt is az ismétlés a tudás atya.Én érzelmeim szerint csinálom az edzést.De általában erőnövelésre koncentrálok.Egy profi feltörekvő erőnövelő edzésterve valahogy így néz ki(ez csak egy sablon): Hétfő: Guggolás: 10 set 1 ismétlés, Szerda: Felhúzás: 10 set: 1 ismétlés, Péntek: Fekvenyomás: 10 set: 1 ismétlés(ezek mind elosztva a nap folyamán, szóval nem egyből csinálod a szetteket).Súly: 1-3 RM.


Így egyáltalán nem fogsz tömeget építeni magadra.Ez erőnövelésre való.


Még valami...Érdemes részleges mozgásokban használni a fent említett dolgokat.Persze lehet teljes mozgástartományban ami kedvezőbb az izmoknak, de most mi az erőnövelésre törekszünk nem?És mivel lehetne még jobban fokozni a gyakorlatot mint begyakorolni az egész gyakorlatot részmozgásokként?Az elmélet azon van, hogy először a felső mozgástartományban mozgatod a súlyt(5-6 cm kizárásig).Majd ahogy egyre jobban tágulnak az ínszalagok, egyre jobban növeled a mozgástartományt.Így edzett annó Paul Anderson is, a mostaniak közül Brooks Kubik, és a legtöbb profi emelő.

2017. febr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"van belekötni valóm"

Az ICF-et egy nálad sokkal okosabb ember rakta össze.Nincs azzal semmi baj.A legjobb kezdő edzésterv.Nem kéthetente van benne 1x5 felhúzás.

2017. febr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!