Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelés után milyen...

Tömegnövelés után milyen ütemben csökkentsem a szénhidrátot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves vagyok, 1 éve edzem. Októbertől mostanáig tömeget növeltem. 71-91kg - ra. Nem volt ez még olyan profi, valamennyi zsir is jött fel sajnos.. kb. 20% lehet a testzsirom most ami azért elég sok. Diétával kapcsolatban nincsen sok tapasztalatom, csak amiket olvastam.. Ezért is kérném a segitségeteket! Nem vagyok vele tisztában, hogy hogyan is kéne lecsökkenteni a ch-t. jelenleg 5 tskg ch-n 2tskg fehérjén a zsirt azt annyira nem számolom.. Lehet ez volt a zsirosodás okozója :D (Étrendet egyébként teljesen betartom, nem kajálok mellé) Ha hetente 50g ch-val csökkenteném a bevitelt az jó lenne szerintetek? És az edzés utáni gyors ch-t hogyan csökkentsem? Jelenleg kb 45g vitargo szokott menni.

Kardio edzésekből heti 4-et tervezek közvetlen a súlyzós edzés után. Az edzés utáni turmixot előtte vagy utána igyam meg? Vagy a kettő között igyak valami fehérjét, vagy ilyesmi? Edzéseim nehéz súlyos edzések szoktam lenni, gyakran megyek 3 ismétlés alá alapgyakorlatoknál. Ezek diéta alatt maradhatnak, vagy inkább ne erőltessem őket? Gondolok itt arra, hogy könnyebben lesérülök, és erő sem lesz annyi a ch megvonás miatt.

Hozzáértők kommentjeit várnám, légyszives aki ennyire sem ért hozzá mint én, az kiméljen meg az esetleges butaságoktól. Köszönöm előre a válaszokat! :)



2017. márc. 22. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Edzés maradjon a régi, de figyelj, hogy ne legyen túl sok. Bukásig soha ne menj és ésszel edz.

A vitargot azonnal dobd ki, többet ne használd. Ez jó kezdés lesz a csökkentéshez. Aztán hetente 50g ch-t elvehetsz, ahogy írtad. Habár én sose csináltam ezt, lefeleztem a ch-t rögtön, aztán csökkentgettem, ha kellett még.

2017. márc. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :D Ennyire rossz lenne az a vitargo? most vettem először, szőlőcukor helyett.. Maradt egy kis pénzem gondoltam kipróbálom, igazából tényleg nem láttam semmi hasznát. Jó drága volt.. :D
2017. márc. 22. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!