Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az izom valóban eltünik?

Az izom valóban eltünik?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy hülye kérdés,sőt biztos vagyok benne.De eddig azt hittem,hogy az izom amit felépítünk az megmarad edzés nélkül is.Pár napja határoztam el magam.hogy edzeni szeretnék és izmosodni.Ezért mivel kezdő vagyok nem teljesen vagyok tisztába a dolgokkal.Van olyan edzésforma ami során megmarad az izom? Vagy ez csak egy hülyeség,hogy edzés nélkül is izmosak maradunk? A streetworkoutosoknak is ugyanúgy eltünik az izmuk edzés nélkül,mint akik súlyzókkal vagy egyéb más módszerekkel eddzenek?

2017. márc. 25. 17:24
 1/6 Cortez70 ***** válasza:
100%
Egy idő után leépülsz, ha nem edzel. A szervezet nem tart fenn olyan izomméretet, amit nem használsz. Az mindegy, hogy mivel érted el, súlyzóssal vagy saját testsúllyal, az izom nem tudja, hogy mivel edzettél rá. az csak összehúzódik és elernyed. Nyilván egy nagyobb tömeggel rendelkező testépítő látványosabban épül le, mivel nagyobb tömege is volt, mint egy streetesnek.
2017. márc. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Persze, hogy "eltunik". A szervezetednek nem gazdasagos olyan dolgot fenntartania, amit nem hasznal ki. Ha mindig ugyan akkora sulyokkal edzel, egy ideig fejlodsz, aztan megall a szint. Ha noveled, no, ha csokkented csokken. Ez persze nem napok alatt epul le, de pl egy terdszalagszakadas utan aki nem tudja hasznalni azt a labat, ott is ugyan ugy elsorvadnak azon a laban az izmok, ujra kell epitenie.
2017. márc. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm az eddigi válaszokat,de lenne még egy kérdésem.Hallottam olyant is,hogy aki súlyzókkal építi az izmait az csak "felfújja"őket és nincs a háttérben valós izom,erő.Valamint van különbség a streetworkout meg a súlyzós edzés között? Azon kívül,hogy egyiknél a saját testsúlyodat használod súlyzók helyett? Mit gondoltok?
2017. márc. 25. 17:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Kicsit eltér a témától, de hallottad már azt a mondást, hogy "Az agy is egy izom, ha nem használod elsorvad." Nos ez a mondás nem véletlenül született.

Az ember genetikailag van úgy bekódolva, hogy szükségtetennek érzi a felesleges extra izomzatot. A szervezet mindig a körülményekhez alkalmazkodik. Szóval, ha huzamosabb ideig azt érzékeli, hogy több izomzatra van szüksége, a kellő stimulust kapott izomcsoport fejlődésnek indul, hogy bírja az extra terhelést. Ha az extra terhelés megszűnik, akkor elkezdi szépen lassan leépíteni.

Teljesen mindegy, hogy milyen sporttal éri el valaki az izomzatot, a szervezet ugyanúgy reagál mindenkinél. Genetika és táplálkozás/ életmód függvénye, hogy kinél milyen gyorsan indul be és zajlik le ez a folyamat.

Speciális eset, amikor valaki mesterséges szerekkel igyekszik minél gyorsabban minél nagyobb izomtömegre szert tenni, ezekben az esetekben persze amint abba marad, drasztikus leépülés indul be.

2017. márc. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Normális ember ilyen kijelentéseket nem tesz. Mindkét edzésformának megvan a pozitív és negatív oldala is. De a felépített izomzat minősége nem rosszabb egyik esetben sem a másiknál.

A cél az, ami meghatározó abban, hogy melyiket választod.

Érdekes, de a street az utcai helyszíntől eltekintve szinte semmiben nem különbözik a szertornától. A tornászok izmosak és hajlékonyak, ami egy testépítőnél nem feltétlenül igaz. Mégis senki nem hasonlítgatja a testépítőket és a tornászokat.

A legjobb szerintem az, ha valaki mindkét edzésformát hasznosítja, vagyis a street mellett használ súlyzót is.

Persze minden az egyén céljainak függvénye.

2017. márc. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
Nehogy hallgass már a sok idiótára. Anyám 48 éves 5 évig edzett 38 évesnél korában kigyúrta magát, azóta évek óta semmit se csinál és még mindig meglátszik az izom a karjain.
2017. ápr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!