Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés közben remegek, főleg...

Edzés közben remegek, főleg fekvőtámasznál, mit lehet ellene tenni? Mi okozhatja? Más tapasztalt-e ilyet, ha igen akkor megtudta oldani úgy, hogy továbbra is rendszeresen edz?

Figyelt kérdés

Már legalább 2 éve edzek, saját testsúllyal (még sosem voltam konditeremben.) A fegyencedzést csinálom. Még sohasem ittam kávét, energiaitalt és mindig legalább 8 órát alszom. Nem szoktam stresszelni semmi, türelmes és nyugodt természetű vagyok. Edzés előtt nem szoktam sokat enni, többnyire egy pohár víz és egy müzliszelet, edzés után szoktam enni.

A lényeg a lényeg, hogy a remegést a fekvőtámaszoknál, tolóckodásnál tapasztalom leginkább, de akkor is remegek, amikor has, hát vagy láb-ra edzek. és ilyenkor csak azon a testrészemen remegek, ami feszül, pedig gond nélkül megy, egyáltalán nem érzem megerőltetőnek, de egyre jobban zavar...

Már olvasgattam hogy mi okozhatja, de inkább megkérdezem itt is, ha lehet, akkor olyan válaszoljon aki biztosra tudja az okát, vagy tapasztalt hasonlót. előre is köszönöm!



2017. máj. 26. 19:27
 1/9 A kérdező kommentje:
+ Fehérjeport sem szedek, bár nem hiszem hogy az bármit is segítene ezen.
2017. máj. 26. 19:32
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet h kevés a Ch az edzés előtt /alatt.,és/vagy leesik a vércukrod. Csak azt a müzlit eszed előtte? Milyen müzli,te csinálod zabpehelyből,vagy bolti cukros kaja?
2017. máj. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egy Cerbona müzliszeletet szoktam enni, de ha nincs müzli, akkor almát szoktam enni. kb. edzés előtt 1-2 órával szoktam enni, de ilyenkor az étel és az adag is változó.
2017. máj. 27. 01:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Én akkor szoktam remegni, ha ténylegesen elfáradtam, és jól megedzettem az izmaimat.

Folyadékot iszol közben? Kötelező és edzés előtt is

2017. máj. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Edzés előtt egy pohár vízzel indítok, közben kb. két pohárral iszok. Nekem nem az a baj, hogy edzés után remegek, mert az csak azt jelzi, hogy kellőképpen átdolgoztam az izmokat. Nekem azzal van a gond, hogy amikor pl. tolóckodásnál engedem le magam, akkor a könyököm elkezd remegni és bárhogy próbálom nem tudom korrigálni és ez zavar.
2017. máj. 27. 10:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak simán gyenge és nem bírja a terhelést. Gondolom nem az első ismétlésnél jön elő, hanem már ha fáradtabb.
2017. máj. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a hasam szokott, más csak ha már kivan nyirva. De a has az van, hogy mindjárt ahogy elkezdem a felulest.
2017. máj. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jobban utána néztem és arra jutottam, hogy a remegés oka nem lehet magnéziumhiány, se CH hiány, nem okozhatja megerőltetés/ túlterhelés sem.

Arra jutottam, hogy a stabilizátor izmok nem elég erősek, elvileg ezt elég egyszerűen lehet korrigálni, azzal ha a lassítjuk a negatív szakaszt egy ismétlés során. Elvileg, ha a fekvőt nem 1 sec le, 1 sec kitartás és 1 sec fel módra csinálom, hanem 4 sec le, 2 sec kitartás és 1 sec fel, akkor hónapok alatt megszűnhet a remegés. Ez a negatív edzés bármelyik gyakorlatban elvégezhető csak a gyakorlatok sebességét kell csökkenteni. Valószínűleg működni fog, mostantól így fogok edzeni + plank-al még kiegészítem az edzést.

2017. máj. 30. 11:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszi!
2019. okt. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!