Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha egy elég elhízott 87...

Ha egy elég elhízott 87 kg,164 cm magas 49 éves nő vagyok, hogy kezdjek el felkelni az ágyból, milyen gyakorlatokat végezzek, úgy, hogy még a nehéz fizikai munkámat is el tudjam utána végezni?

Figyelt kérdés
Esetleg egyszerű, olcsó fitnesgép otthonra?
2017. jún. 8. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Neked egy étrend kell, amivel kalóriadeficitben vagy (kevesebb kalóriát viszel be mint amennyit felhasznál a szerevezeted) és kardió edzés, pl gyors séta, biciklizés, úszás (futást nem ajnálom még).
2017. jún. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először séta. Napi egy óra, de minden nap. Ha esik, ha fúj. Kocogás, futás előtt beszélj orvossal, lehet hogy akár csontsűrűségvizsgálatot is javasol majd (ha eddig nem is voltál, bőven abban a korban vagy, amikor ideje elkezdeni figyelni erre), illetve a szíved miatt is fontos lehet.


Emellett valóban az étrendre kell odafigyelni - egyelőre valószínűleg nem tudsz annyival többet sportolni, mint amennyivel többet eszel, tehát muszáj vágni a kajából. Kezdd azzal, hogy amiből eddig kétszer szedtél, abból 1 tányérral eszel! Este 3 szendvics helyett kettő, aztán egy. Ha éhes vagy, igyál vizet, vagy rágcsálj répát!


Az étrendet nem lehet egyik pillanatról a másikra saláta+grillezett csirkére átállítani, de igyekezz kevesebb tésztát, krumplit enni, és több zöldséget. Kevesebb zsír, több natúr hús.


Csokika, kávé három cukorral és két tejporral napi ötször, gyümölcsjoghurt, túrórudi, szotyi, puffasztott kukorica, mogyoró felejtős. Na jó, heti egyszer-kétszer belefér, attól nem dől össze a világ. Ugyanígy a szeszes ital is tabu.


Majd írj, ha lértél 80 kilóra! :)

2017. jún. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az étrenddel napi küzdelmet folytatok, hogy ne csábuljak el, az elméletet tudom, a megvalósítás kicsit döcög.

A munkám során sokat járkálok egész nap, úgyhogy a kardioedzés valamennyire biztosítva van.

Kifejezetten valami izomerősítő gyakorlatokra gondoltam, amit otthon is lehet végezni. Ezek még hiányoznak a testedzésemből.

2017. jún. 8. 15:47
 4/4 anonim ***** válasza:
És ami fontos, az arányokra figyelj, legalább 50-60gramm fehérjét vigyél be naponta, és nőknél fontos a zsírbevitel, szóval abból is legalább 60grammot minden nap, legyen benne egyszeresen telített és egyszeresen telítetlen is. Szénhidrátnál meg leginkább a lassabban felszívódókat egyed. Szerintem legegyszerűbb ha számolod ezek a feltételek mellett a kalóriát, és belövöd úgy, hogy heti 1kg-ot adj le. Így tudsz egészségesen fogyni.
2017. jún. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!