Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Segíteni az otthoni edzésterve...

Segíteni az otthoni edzéstervem összeállítani? (TRX, expander és push-up bar használatával)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Diétázni szeretnék, úgy 15-20 kilót ledobni. Tudom, hogy ez nem 1-2 hónap, nem is így számolok és az étkezés részére se szeretnék kitérni most, mert tisztában vagyok vele, inkább csak az edzés téren szeretnék tanácsot kérni, mert ezekben az eszközökben nincs tapasztalatom és nem tudom, hogy kellene egy jó otthoni edzést összehozni ezek használatával.

Van egy TRX-em, egy expanderem ami 5 gumiból áll, guminként 5 kilós ellenállással valamint egy fekvőtámasz keretem. Szeretnék egy olyan edzéstervet összeállítani ezek használatával, ami vagy egy teljes testet átmozgató 30-60 perces intenzívebb edzésterv lenne és ezeket mindennap végezném vagy egy A és B napból álló két részre osztott edzésterv lenne szintén 30-60 perc között, amiket szintén mindennap végeznék (egyik nap A másik nap B).

Ezen edzésen kívül járok futni mindennap ezt a HIIT-et (intervallum futás) csinálnom, először lazábban kezdtem, aztán hétről hétre emelem a spint időt pár másodperccel.

Használom az expandert és a fekvőtámasz keretet most is (TRX-et még a falba fel kell fúrni), de elég összefüggéstelenül, egyedül edzőtermi súlyzós edzésben van tapasztalatom, így nem igazán tudom melyik mozdulatok lennének ideálisak (pl fekvőtámasznál gondolom nem ártana 2-3 féleképp csinálni), így gondoltam jó lenne egy hozzáértőbb személy által írt terv szerint edzeni, ebben kérném a segítségetek.

A célom, hogy csökkentsem a százszázalékosom és egy egészséges/sportos fizikumot alakítsak ki, nem célom jelenleg a testépítés edzés szintű tömegnövelés és a nagyon szálkás fizikum. Úgy gondolom a helyes étkezéssel és ez a kétféle sporttevékenység elegendő lenne ahhoz hogy a mostani formámhoz képest szét változásokat érjek el, ha ez megvan és még többre vágyom majd rátérnék a súlyzós edzésekre, de ez tudom, hogy még hónapokig nem lenne szükséges és aktuális.

Köszönök minden segítséget előre is. István.



2017. jún. 15. 16:23
 1/2 A kérdező kommentje:

*csökkentsem a testzsírszázalékom *szép változásokat

elnézést az elírásokért.

2017. jún. 15. 16:27
 2/2 anonim válasza:

Kicsit késve...

Én úgy kezdtem, hogy fekvőtámaszokat csináltam. Megcsináltam 6x10-et. Aztán 12x10-et, így tovább. Mikor melegebb lett (tél után) kimentem húzódzkodni. Csináltam 6x5öt. Aztán 9x5öt, 12x5öt, 6x10 et, most 9x10 et csinálok. Ilyen tájt kezdtem tolóckodni. Eközben mellé a szokásos fekvőtámasz(pl 6x10). Én eléggé izmos lettem, úgy hogy csak egy rúd volt. Nem kellett semmi más. A TRX-is jó, ha lassított edzést csinálsz, lehet fordított fekvőtámaszt csinálni, olyan 10x5öt (arc a plafon felé).

Szerintem a húzódzkodás egy arany gyakorlat. Mellette pedig fuss néha, vagy ússz, akkor leszel szálkásabb.

2017. júl. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!