Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szükséges lenne egy valóban...

Szükséges lenne egy valóban olcsó étrend?

Figyelt kérdés

185 cm és 70 kg vagyok, testzsírom 13% lehet nagyjából. Már csináltam pár minta étrendet, de havonta mindegyik 30 ezret üti, javarészt csirke-rizs meg persze zöldség van benne.

Kíváncsi lennék rá olcsóbban, hogyan viteleznétek ki, hogy meglegyen a szükséges tápanyagbevitel.


Előre is köszönöm a segítséget!


2017. júl. 10. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Talán hallal meg hüvelyesekkel olcsóbban ki tudod hozni.
2017. júl. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Ha napi ezer forint alá mennél, már nem lenne minőségi a táplálkozásod.
2017. júl. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30 ezer alatt csak egyhangú táplálkozást tudsz kivitelezni amitől 1 hónap után okádni fogsz annyira unni fogod, 30-40ezer nem sok, ha azt nézzük hogy 25ezret lazán megeszik egy átlagos ember szar kajából, ha meg csokikat és chips-eket is rendszeresen eszik meg mekibe kajál szerintem ott van árban mint egy átlagos testépítő étrend.
2017. júl. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Eddig sem ettem mekiben, kerülöm alapból a cukros termékeket. Egyetemistaként nehezen tudok annyi pénzt félretenni, hogy egy az egyben kajára költsem.

Most változatosan kajálok, tojás, túró, sajt, hal, csirke minden megy, de ugye a mennyiség tekintetében nem tudnám ugyanezt jelenleg enni.

2017. júl. 10. 15:01
 5/14 anonim ***** válasza:
Senki se feltételezte, hogy te mekiben eszel.
2017. júl. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Lazy Lover ***** válasza:
30 az viszonylag olcsó de nem csak csirke rizs létezik ...
2017. júl. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát ennél lejjebb már nehéz menni, talán annyit lehet tenni, hogy a mellet lecseréled combra. Aminek nem lesz olyan fehérjetartalma/100g, és magasabb zsirtartalommal is üzletelni kell, de működik, ha nincs más megoldás. Kompromisszum nélkül nem megy.
2017. júl. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én elég nagy szegénységben élek, de 30 ezret nem tartok soknak még egy vékony lánykánál sem. Sokan jóval többet költenek ételre, lehet is, de 30 ezer az teljesen korrekt, világéletemben kb. ennyit költöttem ételre, étrendtől, aktuális kalóriamennyiségtől s anyagi helyzettől függetlenül. Elvben le tudnék menni 15 ezerre szálkásításkor, de az nagyon kötött és kissé aszkéta lenne... Bevinném a legszükségesebb dolgokat s nem ennék rossz ételeket, de a vegetálás nem élet.


A csirke drága, azon lehet olcsósítani, ha zsírosabban eszel... Ha ez nem opció, akkor, OK, csirke (de ne mell, az drága), a rizsen nem tudsz olcsósítani, max. a csirke-rizs egy részét kiválthatod sárgaborsóval, az olcsó s még fehérjét is ad. A zab is fehérjésebb, mint a rizs, bár picit drágább. A szezonális zöldség olcsó.

Némi olcsó olajos mag is jöhet, én lent, szezámot és mákot szoktam enni, de nekem nagyon kell a kálcium és a rost.


Igazán sokkal olcsóbban nem fogsz tudni enni hasonló minőségben.

2017. júl. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Telefonról írtam, így utólag olvasva elég rosszul fogalmaztam. 40 ezret akartam írni, az alatt akarnék kijönni étrenddel.

Hüvelyeseket mennyire macerás/időigényes elkészíteni?

2017. júl. 10. 19:49
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem macerásabb, mint a csirkét. Fél kiló lencse 200 forint.
2017. júl. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!