Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire kellemetlen így a...

Mennyire kellemetlen így a fehérjebevitel?

Figyelt kérdés

181 cm, 84kg, 15F

Már 1 hónapja edzek, odafigyelek a kajámra. De nem ez a lényeg.

A kérdésem az lenne, hogy ugye 2*tskg az ajánlott fehérje bevitel , ami 2*84=168g lenne. Viszont sajnos nincs lehetőség anyagiak miatt (ebben a korban..) az ajánlott fehérjebevitelnek megfelelően enni. Napi szinten turmixból, és kisebb fehérjeforrásokból beviszek 65-80g fehérjét. Vagyis e 2 szám között valahol kb. A kérdésem az lenne, hogy ezzel a napi ~70g fehérjével lehet-e fejlődni hosszútávon? Avagy ahogy máshogy hívjak; "építkezni"? Mennyire érinthet ez a negatív oldalán? Egy alap, izmosabb, formásabb, laposhasú (igen, mert ezt mindig ide kell írni:D) fizikum a célom.



2017. júl. 19. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
70 gramm ilyen testsúly mellett a minimum, vagyis ennyire van szükséged, az egészséged megőrzéséhez. Nem hiszem, hogy tudsz fejlődni ennyivel.
2017. júl. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Cortez70 ***** válasza:
100%
Egyénfüggő is, de szerintem kell a kb 1,5g x ttkg fehérje, ha hosszabb távon fejlődni akarsz.
2017. júl. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindent beleszámolsz? Csodálkoznék, ha csak ennyit ennél. Egyébként meg próbáld meg, aztán majd meglátod. Én nem tartom kizártnak, hogy ennyivel is fejlődsz, ha megvan mellé a megfelelő kalóriabevitel. Ha nincs kalóriafelesleg, akkor idővel megtorpan a fejlődés.
2017. júl. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Úgyis zsírmentes tömegre kell számolni,ezért érdemes lenne újraszámolnod meg elég a 1.5g rá.Ennyi idősen 1 hónap edzés után nem lehet rajtad túl sok izom,viszont rengeteg lehet a felesleg,minimum 10 kiló.110-120g elég lenne neked.Napi egy doboz tojásra kérj pénzt és a meglévővel összerakva meg is vagy.
2017. júl. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Klanwarrior ***** válasza:

Hát 120grammig fel tudod tornázni a bevitelt, az biztos. Én 16 évesen kezdtem, tudom milyen nehéz eleinte.

70 gramm fehérjével nem fogsz hosszútávú eredményeket elérni. (Egyébként írtad, hogy turmixot is iszol. Akkor abban van 25 gramm fehérje. Nem hiszem, hogy van olyan nap, mikor csak 40 gramm megy plusszba, szerintem valamit elszámoltál, gondolom, hogy 100 g fölött van az valójában :D)

2017. júl. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15 évesen 85kg al 1hónap edzésmulttal nem hinném, hogy valami szálkás lennél... így aztán teljesen felesleges a 2gramm* TESTSÚLY... a usírod nem kér enni.
2017. júl. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Zsírod...
2017. júl. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A szálkásság még nagyon messze áll tőlem. Köszönöm mindenkinek a válaszát. #4 hétvégente mindig megeszek 8-10 tojást/nap, ez okés. Ha minden nap azt enném, akkor 3-4 nap után undorodnék tőle. Már próbáltam, és sajnos ez volt a tapasztalatom :/ Átfogalmaznám a kérdésben leírtakat: Turmixból megvan a nettó 70 gramm fehérje, ezek mellett amennyi fehérjét beviszek, az sajnos nem sok, olyan 20-30 gramm. Így megvan a 90-100 gramm fehérje.
2017. júl. 20. 00:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Korodból magasságodból edzésmultadból azt mondanám 60-65kg lehet a szálkás tömeged max... tehát a 90-100gramm fehérje bőven jó
2017. júl. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Kizártnak tartom, hogy ilyen kevés fehérjét viszel be kajából. Hogy néz ki az étrended?
2017. júl. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!