Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gerincoszlop melletti fájdalom...

Gerincoszlop melletti fájdalom oka?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy hátedzésem, amin húzódzkodtam és viszonylag nagy súllyal eveztem, bár eveztem már ennyivel, tehát nem ez volt az első alkalom. Hazaérve éreztem, hogy valami nem stimmel a hátammal. Főleg a felsőtestem elfordítása jobbra-balra okoz fájdalmat.

A fájdalom nagyjából az egyik középső lengőborda gerinc melletti tövében érezhető, bár nehezen belőhető. Légzéstől nem fáj. Kicsit nyomásérzékeny is a terület, bár nem kizárt, hogy az izomláz miatt.

Mit tanácsoltok? Szerintetek mi lehet a baj? Csak nem csigolyaelmozdulás vagy hasonló :o

Köszi előre is a válaszokat!



2017. júl. 23. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Azonnal nézem a kristálygolyót.
2017. júl. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik már esetleg jártak így, vagy van valami tippjük a dologgal kapcsolatban... Ha nem tudod, nem kell feltétlenül kommentelni.
2017. júl. 23. 10:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem régebben felhuzas után volt hasonló, vártam vele és elmúlt. Most pár napja evezés miatt meginz előjott hasonló, de tuti, hogy a szar technika miatt. Mar kezd elmúlni, következőre meg javítok a tchnikan
2017. júl. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű a gerinc körűli merevítő izmoknál történt egy kis becsípődés, kisebb húzódás. Ha a csigolya elmozdult volna stb. az másmilyen érzés lenne.
2017. júl. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. Remélem, hogy rendbe jön. Valami tipp esetleg? Nyújtsam? Mert eléggé fáj az is, nem tudom, jót tenne-e. Bár ezt nem tudhatjátok mert nem vagytok orvosok és nem érzitek, szóval hülye a kérdés, bocsánat:D
2017. júl. 23. 10:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon hátproblémás vagyok, nekem ami rengeteget segít az az smr henger, főleg statikusan használva, illetve lóbalzsammal szoktam kenegetni, azzal a fajtával ami mentolos, nem ami melegít. Meg nyilván a pihentetés.
2017. júl. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Főleg a felsőtestem elfordítása jobbra-balra okoz fájdalmat. "

Quadratus Lomborum avagy négyszögletű ágyékizom

A leggyakoribb megránduló izmok egyike. Ok: Leveszi a terhelést a stabilizátorokról azok gyengesége miatt. Viszont mivel ez egy mozgató izom, stabilizátori funkciója elenyésző így könnyen sérül alatta.

Megoldás: Coreizmok értsd mély törzsizmok erősítése.

2017. júl. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mára szinte teljesen elmúlt. Az előző válaszoló véleménye nagyon korrekt volt, valószínűleg eltalálta a probléma okát. Szerencsére 2 nap alatt kihevertem. Köszönöm mindenkinek! :)
2017. júl. 25. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!