Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem fejlődik a mellizom?

Miért nem fejlődik a mellizom?

Figyelt kérdés

Miért van az,hogy hiába csinálom a mellizom gyakorlatokat,nem érzem azt,hogy feszülne a mellem.Már egy jó ideje csinálom és semmit sem fejlődött,még egy kis izomláz se volt,pedig néha szokott lenni edzések után,de mellbe még soha nem éreztem.

Hogy lehet egyáltalán mellből kinyomni a súlyt? Úgy érzem,hogy csak a karom dolgozik és a mellem nem.

Valami tipp? 17/f


(Vidiket ne nagyon küldjetek,rengetek fekvenyomásos videót láttam,és tökre ugyanazt csinálom, mint a vidiben az ember,de mégsem jön össze ez a mellizom:(



2017. aug. 1. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Az izomláz nem feltétele a fejlődésnek. Valószínűleg rossz gyakorlatokat csinálsz, vagy rosszul hajtod végre. Kaja rendben? Más testrészeid fejlődnek?
2017. aug. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A fekvenyomás nem egy izolációs gyakorlat, részt vesz benne a karod és a vállad is.

Nem az a lényeg, hogy érzel-e izomlázat, vagy bedurran-e a melled. Ha van látható vagy mérhető fejlődés, azaz erősödsz fekvenyomásban, akkor van eredménye. Csak karból nem tudnád csinálni, mivel a felkart a mell-, váll- és hátizmok mozgatják attól függően, hogy milyen gyakorlatot csinálsz.

Nekem ami segített, az a hidalás, lapockák összehúzása. Nem tudom, ezekre mennyire figyelsz. Ha jobban akarsz mellre koncentrálni, nyomhatsz egykezes súlyzókkal, így nagyobb mozgástartományt tudsz használni, és jobban érzed utána a melled. Egyrészt lejjebb tudod engedni a súlyt, másrészt felső holtponton rá tudsz jobban feszíteni, mert a karok közelítésével jobban össze tudod húzni a mellizmod.

2017. aug. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, minden más izmom fejlődik.Naponta többször eszek csirkét+rizst és még fehérje porom is van.

Itt az a gond,hogy nemtudom hogy nyomjam ki a súlyt úgy,hogy a mellizmomat terhelje? Egyszerűen nem tudom felfogni hogykéne csinalnom.Az egész gyakorlatba csak a karom dolgozik,semmi mellizom...

2017. aug. 1. 20:22
 4/9 A kérdező kommentje:
Ment a zöld.Utóbbinak,köszönöm.Megpróbálom úgy,ahogy leírtad,hátha segít.
2017. aug. 1. 20:23
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Szar a technikad vagy keves a suly. De az is lehet, hogy genetika. Van, aki a vadlijaval kuzd, van aki a mellevel.

Pontosabb info nelkul nem lehet erre normalis valaszt adni.

2017. aug. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Nekem egy haverom mondta ezt próbáld ki, ő valahol olvasta. Ezzel talán inkább jobban fogod azt érezni hogy mellből dolgozol, persze csak pszihé

Szóvsl, ahogy csinálod, amit csinálsz mellre próbáld meg elképzelni a melled izomzatát. Gondolj rá ahogy mozog, ahogy te is csinálod, ahogy a rostok dolgoznak.

Igazából én jobban nem tudom elmagyatázni, de gondolom érted a lényeget:)

2017. aug. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Klanwarrior ***** válasza:
93%
Ha igazán mellből akarod nyomni, akkor el kell képzelned, hogy a rúdon a kéz kezedet össze akarod csúsztatni a nyomás közben. Nekem ez vált be leginkább.
2017. aug. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

Igen, van módszer arra, hogy jobban dolgozzon a melled, pl. kézi súlyzós nyomás, vagy rúdnál arra koncentrálsz, hogy keresztezni akarod a karjaidat (ami nem fog menni, de attól még nagyobb feszülést tudsz elérni így). A baj viszont az, hogy rosszul közelíted meg az egészet. Egy kérdés. Szerinted ki tudod nyújtani úgy a könyököd, hogy ne dolgozzon a tricepszed? :D


Erősödj meg a fekvenyomásban, kiegészítésnek csinálj kézi súlyzós nyomást, de amíg nem szériázol testsúly egyszeresével legalább, addig hagyd az izolációt meg az izomérzetet, mert túl sok energiát felemészt és jelentősége nincs.

2017. aug. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
30%

Amúgy ti miről beszéltek?

Nem fog jobban dolgozni a mellizom attól, hogy képzelődtök.

Dolgozik az, még ha nem is érzed, nem kell túlbonyolítani.

Ha erősödsz, akkor nősz is.

2017. aug. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!