Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mikor kell szedni fehérjét?

Mikor kell szedni fehérjét?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és az elmúlt pár évben sajnos sikerült felszednem pár kilót.Régebben se voltam egy vékony gyerek és ezért elszeretnék kezdeni edzeni kondireremben.Az lenne a kérdésem, hogy ha van rajtam túlsúly, de nem csak pocakon, hanem eloszlik ezért inkább nem kövérnek mondom magam hanem "nagydarabnak".Fehérjét kell e szednem vagy esetleg zsírégetőket ? Mit egyek? Mire figyeljek oda?Kérem tapasztaltabb emberek írjanak 182 cm és 104 kg vagyok. Köszönöm előre is.

2017. aug. 5. 23:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szedned semmit. Normálisan kell étkezned, és mivel fogyni akarsz, kevesebb kalóriát kell bevinned, mint amennyit elhasználsz. Az étrended tartalmazzon elegendő fehérjét (sovány húsok, hal, stb.), kb. 1,5-2g-ot 1 kg száraz (zsírmentes) testtömegre vonatkoztatva. Ezt a te esetedben olyan 140 g/napra saccolom. A maradék lesz a szénhidrát és zsír. Ha az elegendő fehérjét nem tudod kajából bevinni, akkor jön be a képbe a fehérjepor, de alapvetően nem kell tőle csodát várni. A zsírégetők általában nagyon keveset számítanak, ehhez képest költségesek, és a megfelelő étrend nélkül azok segítségével sem lehet zsírt veszteni.

Az étrend mellett a másik fontos az edzés, a harmadik pedig a megfelelő mennyiségű és minőségű pihenés lesz. Heti 3 teljes testes edzéssel érdemes kezdeni. El kéne sajátítanod megfelelően a szabadsúlyos alapgyakorlatokat, ezek jelentik a kulcsot a fejlődéshez, erőnöveléshez és emellett sok kalóriát égetnek. Ehhez lehet, hogy az elején érdemes lenne egy jó edzőt felkeresni. A súlyzós edzések mellett nem árt valami aerob/kardio jellegű mozgás. Ez lehet akár csak tempós gyaloglás is, heti 3x1 órában. Ha bírod, lehet futni is. Mostanában kedvelt a HIIT edzés, és ha kevés időd van, akkor még előnyösebb, mert nem kell egy óráig csinálni.

Én azt csinálom, hogy kihasználom a jó időt, és ahová csak tehetem, gyalog és bringával megyek. Pl. ha betekerek melóba, onnan edzeni, majd haza, az olyan 500 kcal, amit pluszban elhasználok azon a napon. Elsétálok boltba, haza a batyuval, az is 2-300 kcal. Kellemes mellékhatás, hogy havi szintem szerintem egy fél tank benzint megspórolok vele.

2017. aug. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Klanwarrior ***** válasza:
#1 +1, csak annyi, hogy mindenki írja, hogy száraz izomtömeg, azaz zsírmentes. A szárazság az a vízhajtózás után jön létre verseny előtt/közben. Köze nincs a zsírmentességhez. Egyébként egyetértek. :)
2017. aug. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot, nem hittem volna, hogy ilyen sok segítséget kapok megfogadom őkek.
2017. aug. 6. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!