Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a teendő, ha a mellizom...

Mi a teendő, ha a mellizom elmarad a többitől?

Figyelt kérdés

21F


1 éve edzek, mostanra eléggé szép testalkatra tettem szert, azonban jól láthatóan a mellizmom edzése nem úgy halad, ahogy annak kéne.


Többen is mondták, hogy genetikai oka van, ami bezony igaz is. Nekem valahogy nem adatott meg "olyan szép mellizomzat", mint másoknak :D


És hát na... a hátam és a vállaim, valamint a karjaim ellenben meg olyan ütemben nőnek, hogy azon sokan el-el csodálkoznak. Úgy tűnik, nekem ezekből adtak az égiek jobbat az átlagnál :D Ezzel nem fényezni akarom magamat, a probléma az, hogy jól láthatóan le van ezektől maradva a mell, ami nem kicsit zavaró esztétikailag.


Mi a teendő ilyenkor? Heti max 2x edzem a mellizmot, ezt kéne emelni többre? Vagy minden napra bedurrantani még 2-300 fekvőt? :D Mindent tanácsoltak már, de gondoltam itt is meghallgatnám pár ember véleményét. Szóval... mi legyen?


2017. aug. 18. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez igy kicsit keves info. Sok kerdes nyitva maradt. Natur vagy? Hogyan edzel most mellre? Miket probaltal eddig? Mondhatnal tobb infot az edzesedrol. Masok szerint is le van maradva vagy csak te gondolod ezt?
2017. aug. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hogy edzel most rá?
2017. aug. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha már egy éve edzel, akkor a sima fekvővel nem sokra mész. Ha genetikai okai vannak, akkor valószínűleg mindig el fog maradni a többi testrészedtől. Siettetni nem-igen fogod tudni a fejlődést.
2017. aug. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Natúr vagyok természetesen. 170 centi magas. Mások szerint is le van maradva. Heti 2x edzek rá, 1 edzés így néz ki::


60 hagyományos fekvőtámasz

4x10 fekvenyomás maximum súllyal (ez jelenleg 90)

4x10 fekvenyomás döntött padon max súllyal (80kg)

3x10 tárogatás padon

3x10 tárogatás gépen

4x10 áthúzás

4x10 előrenyomás gépen

2017. aug. 18. 17:30
 5/12 anonim ***** válasza:

Egy eves edzesmulttal ma mar nem termeszetes hogy natur vagy. Sajnos :D

Szoval viccet felre teve. Alacsony ismetlessel probalkoztal mar? Het ket mell folosleges szerintem.

Fekvotamaszt meg max bemelegitesnek csinalnek. Folosleges ennyi gyakorlat. Fekvenyomasra es kezi sulyzos nyomasra koncentralj. A kevesebb neha tobb.

2017. aug. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Klanwarrior ***** válasza:
58%

Nos te csinálsz hetente 44 sorozatot 120 fekvővel a melledre.

Ez borzalmas. Ráadásul csigás bohóckodás a fele.

Elég egy héten 16 sorozat rá, nagy súlyokkal.(4-8 ismétlés/széria.)

És ez tartalmazzon két nyomógyakorlatot, meg mondjuk egy tolódzkodást. Nem is kell több. Izolálgatni felesleges.

2017. aug. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért csinálsz rá ennyi gyakorlatot? Jó hogy nem nő tovább, teljesen szétbarmolod a melledet.
2017. aug. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Klanwarrior ***** válasza:
Pont csiga nincs is benne. De érted... :D
2017. aug. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Cortez70 ***** válasza:
73%
Szar az egész. Nem kell döntött pad és tarogatas sem. Heti össz sorozat kb 12-14 legyen. Pl 6 sorozat rudas nyomás sima padon és 6 sorozat nyomás egykezesekkel. Vagy inkább heti kétszer edzve ennek a fele. És 5-8-as ismétlés szám sorozatonkent.
2017. aug. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak simán fekvenyomás nagy súllyal, és kész. Nem kell ennyi sorozat.
2017. aug. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!