Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elkezdtem futni. Miért van,...

Elkezdtem futni. Miért van, hogy edzésről edzésre egyre rosszabbul megy?

Figyelt kérdés
Üdv!Legelső alkalommal még meglepően jól ment.Simán futottam úgy 2 km-t,hogy nen kellett közben megállnom.Aznap futottam kb 3,5-4 km-t,igaz pihenőkkel.Eddig 4 edzésem volt és egyre szarabbul megy.Most már 1 km-t lefutok és meg kell állnom,mert kifulladok.2 km-nál többet már nem is bírok futni.Az időm is egyre rosszabb lesz.Több,mint 1 perccel tovább tartott már lefutni az adott távot...2 km-t szeretné tudni lefutni kb 9 perc alatt.

2017. nov. 1. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Kezdésenk fuss csak 1 km-ert, előtte sétálj kb felet, majd futás után is sétálj, plusz előtte melegíts be, nyújtsál, kis testsúlyos edzést is végezz és csak utána állj neki futni.

A másik pedig így az elején elég lenne heti 3-4 alkalommal csinálnod mert a szervezetednek is hozzá kell szoknia. Egy napot menjél, és egy napot pihenj.

2017. nov. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak kérlek ne betonon fuss!

A sajat erdekedben

2017. nov. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A városban futok,az le vam betonozva.Sajnos nem tudok olyan helyen,ami nincs
2017. nov. 1. 23:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem túl van aggódva ezen a betonon futás. Ugyanúgy kemény, mint egy salakpálya. Jó nem mondom, hogy nagyon jót tesz persze, ha teheted fuss focipályán, ami füves.

És kezdd el annyival ami nem okoz nehézséget. Aztán kéthetente vagy esetleg hetente növeld a távot kb. 500 méterrel, ahogy jólesik. Ha ez gyors, akkor lassabban növeld.

Vagy sprint kocogás kombinációt is lehet, mondjuk 400-at tempósan aztán kocogás, és ezt megismétled mondjuk 2x kezdésnek. Utána egyre többször.

2017. nov. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is lehet betonon futni, de csak jó cipőben. Vegyél egy jó futócipőt, ne sajnáld rá a sok pénzt, mert sokkal drágább és fájdalmasabb, ha szétmennek az ízületeid.
2017. nov. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha kifulladsz, akkor fuss sokkal lassabban!

Keresd meg azt a tempót, amivel 4-5 km-t megállás nélkül le tudsz tolni.

Lehet, hogy "megalázóan" lassúnak fogod érezni, de ez ne zavarjon. Ne a tempóra menj rá, hanem a távra.

Ha most kezdted, akkor legalább egy, de inkább két pihenőnapot tarts két futás között.

Adj időt a szervezetednek, hogy hozzászokjon.


Az aszfalton vagy betonon futásnál szerintem egy dolog nagyon fontos: Ne sarokra érkezz, hanem lábujjra! Mert akkor nem fogsz keményen döccenni a talajon, hanem a lábfejed mint egy rugó, felfogja az erőhatást.

Emellett nem árt, ha van egy jó futócipő.

2017. nov. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!