Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi sorozatszámmal menjenek...

Mennyi sorozatszámmal menjenek ezek a gyakorlatok edzésenként ha heti kétszer edzek rá osztottban?

Figyelt kérdés

Túl sok infót olvastam és már nem tudom mi a jó és mi nem...

Ha az ismétlésszámokkal is segítenétek azért külön köszönet... A végzett gyakorlatok a következők:


- Fekvenyomás egykezessel: sorozat?/ismétlésszám?

- (sima) bicepsz egykezes súlyzóval:

- bicepsz rúddal:

- szűk fogással homlokra engedés:

- tolódszkodás:

- vállból nyomás rúddal:

- oldalemelés:

- evezés rúddal:

- felhúzás:

- guggolás:

- vádli (lábujjhegyre emelkedés súllyal):

- váltott láb emelés padon (has):

- páros láb emelés padon (has):



2017. nov. 28. 20:52
 1/3 A kérdező kommentje:
Próbáltam a lehető legkonkrétabban rákérdezni. Hiába rakosgatom magam össze ezeket, mindig jön valaki aki szerint nem jó mer több kell meg mert kevesebb. Én sem érzem jónak. Ezért fordultam hozzátok tudom, hogy értetek hozzá.
2017. nov. 28. 20:56
 2/3 BlodDrunk ***** válasza:

Nagy izmokra mell 10-12sorozat heti szinten,láb-hátra 10-15 ezt ki kell tapasztalnod neked mi jön be.

Kisebb izomcsoportokra 6-10 sorozat.

Bemelegítő sorozatot nem kell beleszámolni.


Súlyt úgy állítsd be,hogy maximum 5-8 ismétlés menjen,de ne menj el bukásig,szóval ha megszakadnál,de még menne egy akkor jó,illetve ha még se megy már az utolsó 1-2.t is van értelme nyomni és majd legközelebb megpróbálni emelni.


Hasra mehet magasabb ismétlés szám 20 de fölé nem érdemes menni,mert állóképességi edzés lesz,ha ez megy akkor súllyal kell nehezíteni,illetve törekedni a tökéletes kivitelezésre.

2017. nov. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tehát ha mellre kétszer edzek egy héten és van két gyakorlat rá (rúddal és egykezessel fekve nyomás) akkor az edzésenként 3-3 sorozat gyakorlatonként? Ez is elég ha a súlyt úgy állítom be ahogy mondtad?
2017. nov. 29. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!