Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az izom eltűnt, a zsír megmara...

Az izom eltűnt, a zsír megmaradt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A mozgásszegény életmód és a nem megfelelő táplálék (sem minőségben, sem mennyiségben) miatt "elpuhultam". Az ismerőseim azt mondták, hogy csúnyán lesoványodtam. Eltűnt a fenekem, löttyedt a combom, karom, hasam, hátsóm stb. Továbbá elgyengültem, bevásárláskor a szatyrot alig tudom haza cipelni. :( Bevallom őszintén, hogy voltak napok amikor nem ettem megfelelő mennyiségű ételt, mert egyszerűen nem voltam éhes. Volt, hogy csak napi 1-2 alkalommal ettem. Már nagyok rám a nadrágjaim is.


Szóval az a kérdésem, hogy milyen étrendet és edzést végezzek hogy formába hozzam magam/ feszes legyek? Zsírégető edzés és étrend vagy izomépítés?


Előre is köszönöm a segítséget/ tanácsokat!


20 éves lány, 175 cm/ 68kg



2018. jan. 13. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem gyúrj izomra, közben úgyis égni fog a zsír. Egyél sok zöldséget és húst, lehetőleg mondjuk csirkemellet, halat stb. Kerüld a cukrot meg a lisztet és az ezekből készült mindenféle feldolgozott finomított élelmiszereket. zabpehelyből meg zöldségekből úgyis tudsz elég szénhidrátot bevinni.

Női edzéstervet meg találsz sokat a neten, de azokhoz se kell mereven ragaszkodni, csak nagyjából jusson minden testrészedre valamennyi gyakorlat, hogy arányosan fejlődj. És ez nem egy 2 hetes folyamat lesz szóval kitartást hozzá!

2018. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Leiras alapjan, neked surgosen izmtomegre van szukseged, amihez tomegnoveles kell. Amugy sem lehetsz kover 175 centi magassaggal es 68 kilos testsullyal.


Indulj ki ebbol.

[link]



Ha mar eleg izom lesz rajtad, elkedhetsz szalkasitani.


Edzesterv:

[link]


Ha nem tudnal angolul:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__788..

2018. jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tomegnoveles es szalkasitas kozott, csak a kaloria kulonbozik.
2018. jan. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig kezdj el szálkásítani, és közben edzeni, mivel 'ilyen minimális' izomtömeggel, és kezdőként lazán fogsz fejlődni kalória minuszban is. kár lenne elpocsékolni ezt a lehetőséget.
2018. jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Arra, ami kezdokent johet izom szalkasitas alatt, nem eri meg alapozni, de amugy sincs feltetlenul szuksege szalkasitasra az adatai alapjan.
2018. jan. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Amiket a második linkelt azokat szerintem felejtsd el. Hát nézd, ha izmot akarsz felszedni akkor tömegnövelő edzés kell. Ha zsírt akarsz égetni akkor szálkásító edzés. Amennyiben izmot akarsz felszedni, akkor edzőterembe kéne menned és súlyzós edzést kellene csinálnod. Viszont az izom mellé jön a zsír is tömegnöveléskor, diéta alatt pedig megy le a zsír viszont amellett meg nem tudsz izomtömeget felszedni. Van aki ebben kételkedik de az biztos, hogy nagyjából így van. Tehát először kéne izmot felszedni, majd leadni a zsírt. A neten ezekről (tömegnövelés,szálkásítás) csomó mindent megtalálsz.
2018. jan. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszomban rosszul írtam. Nem tömegnövelő edzés hanem tömegnövelő étrend. Ugyanez a szálkásításnál is. Ott is elírtam.
2018. jan. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi veluk a problemad? Indokolni is kene, hogy legyen mirol beszelnunk.
2018. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!