Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért eszik mindenki fehérjepo...

Miért eszik mindenki fehérjeport, még az is, aki még csak nem is sportol?

Figyelt kérdés

Csak érdekel, mert aki komolyan gondolja és lejár és csinálja, azt tökéletesen megértem, de azt nem, aki mondjuk ülőmunkát végez és hetente 3* kb ellötyög valamit. vagy ennek valami célja van amit nem tudok?

azért merült fel bennem a kérdés, mert beszélgettem néhány munkatársammal, az egyik hetente 1-2* eljára kondiba,de fehérjét eszik fehérjével,a másikmeg aerobikozik, ráadásul túlsúlyos, de eszi a fehérjeport.

annak nem akkor van értelme,ha az illető érdemi munkát folytat? vagy én vagy a tudatlan?:)

örülnék ha valaki elmagyarázná, mert lehet, hogy én értem félre az egészet

köszönöm a válaszokat, az esetleges tudatlanságomért elnézést!



2018. jan. 18. 17:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Azért, mert nagyon jó a marketingjük a gyártóknak.
2018. jan. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
tök laikus vagyok az egészhez, de azért az még nekem is lejön, hogy ahhoz, ami a reklámokon van (kigyúrt emberkék) azért tenni kell. de amúgy ez a fehérjepor így magában ilyen kevés mozgással több kárt okoz mint hasznot? csak mert ugye mibe épülne ha nincs dolgoztatva az adott izom?
2018. jan. 18. 17:47
 3/20 anonim ***** válasza:
19%
Nem mindenki eszik fehérjeport.Én például nem.
2018. jan. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Ők az edzést próbálják kompenzálni a kiegészítők megvásárlásával. hetente 1-2 alkalommal eljár edzeni hogy megnyugodjon a lelkiismeretük, aztán jöhet a könnyebb út, megvesznek mindent annak érdekében hogy fejlődjenek. Csak ez nem így megy. Persze az más ha valakinek más fontosabb dolgok miatt nincs ideje edzeni járni, de a többség csak lusta. Mindenki fejlődni akar minél gyorsabban, és ehhez nekik ez a legkényelmesebb mód.
2018. jan. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
de gondolom ettől még nem fognak bírni felemelni nagy súlyt vagy nem fogják tudni lefutni a maratont, nem? valahogy az a por csak beépül valahová?
2018. jan. 18. 18:04
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a kiegészítők nem növelnek a teljesítményükön. Ha nem edzenek, akkor a szervezet felveszi a számára alapvetően kellő tápanyagokat, és a többi felhasználatlan tápanyag mind megy le a WC-n. Kicsit drága mulatság úgy, ha valaki nem tesz mást a fejlődés érdekében.
2018. jan. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez fehérje, az izmokhoz és erőhöz nincs sok köze, szükséges tápanyag mindenkinek.


Aki valamiért nem tudja bevinni azt a kis fehérjét, ami neki kell, az inkább egyen fehérjeport, mintsem veszítsen az izomzatából. Mindegy, hogy edz-e, az izomépítéshez viszonylag kevés fehérje kell, a többségét azért eszi az ember, hogy a különféle folyamataihoz legyen (persze az izmok fenntartása is ilyen).


Persze a fehérjepor összekapcsolódott az izmosodással is, a fogyózással is (a fehérje a leglaktatóbb makrotápanyag s valamiért nem mindenki eszik elég sovány húst meg egyéb a diétájába illőt). Sokszor tudatlanságból nyomatják a fehérjeport, miközben semmi szükségük rá, inkább csak ártanak vele, mivel túltolják a fehérjét.

2018. jan. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Arra jo a feherjepor, hogy kiegeszitsd vele a feherje beviteled, de erre nincs feltetlenul szukseg naturalban. Egy 80 kilos zsirmentes tomeg, mar komoly szint naturalban, es ehhez kell max 160 gramm feherje, ami nem akkora mennyiseg, hogy ne lehessen sima etkezessel fedezni.


Aztan szoktak meg jonni azzal, hogy edzes utan kellenek a nagyon gyorsan felszivodo feherjeporok, mert, ha nem kap ilyen rovid ido alatt feherjet edzes utan az izom, akkor osszemegy, de ez hulyeseg. Kutatasok cafoljak es egyre tobb ember a tapasztalataval. Evek ota nem hasznalok edzes utan gyorsan felszivodo feherjeport, semmi negativumot nem erzek.


Kerdesedre a valasz: Sok ember ezeket nem tudja, es ragaszkodik a feherjeporhoz.

2018. jan. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

A dagi ismerősöd aki ilyet iszik nem hülye. Legalább többet ért a témához mint te. Jobban teszi mintha csak gyümölcsöket meg pufi rizset enne. Mert sok hülye azt hiszi a hús és úgy összefoglalva a feherje a hibás a zsirosodasert.

Szalkasitaskor amúgy is több feherje kell mint tomegeleshez.

Az meg mindegy ki miből viszi be a kalóriát, izomépítéshez vagy akár fogyáshoz.

2018. jan. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#8: Megértem, hogy így gondolod, de egyesek 80 grammot se képesek bevinni, sőt, mintha találkoztam volna durvább esettel is. Fura étrendjük lehet, de ez van. Inkább fehérjepor, mint izomvesztés, bár ilyenkor mindig egy rendes, fehérjedúsabb étrendet javaslok, kis fehérjeigénynél mégiscsak az a logikus...

160 gramm azért már sokaknak kihívás, pedig igazából az se olyan rengeteg, a napi kalóriabevitel töredéke jön fehérjéből így is...

2018. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!