Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van zsír és élelmi rost...

Miért van zsír és élelmi rost a fehérjeporban?

Figyelt kérdés
Vettem magamnak Gold Standard 100% Whey fehérjeport (Optimum Nutrition), amiről szinte csak jókat olvastam, hallottam. Már hónapok óta használom, és elégedett vagyok vele. Amolyan hobbisportoló vagyok, szóval csupán mint érdekesség tűnt fel, hogy van 100 gramm porban 3,8 gramm zsír, valamint 1,9 gramm élelmi rost, és ezt nem vágom. Hiszen ez egy gyors felszívódású (izolátum+koncentrátum) fehérje, a zsír s a rostok viszont lassítják a felszívódást, ami edzés után nem igazán jó. A 3,9 gramm cukor sem tiszta, mármint ez még rendben van, bár elvileg akkor ezt be kéne számolni az edzés utáni turmixba hosszú távon, ha valaki nagyon komolyan számolja az értékeket. De a zsír s a rost nagyon nem kerek, ugyanakkor szinte mindenhol jókat írtak erről a cuccról. Talán a csoki ízesítés miatt van, a kakaó(vaj) miatt?

2018. jan. 28. 23:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a kakaó miatt, annak a rosttartalma is elég magas ha jól emlékszem.
2018. jan. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

100grammban van 3.8g zsír. szerinted ez mennyit 'köt'(vagy ahogy te mondanád, lassít' meg, mennyi fehérjét, és mennyi ideig tart vissza? amellett, hogy amúgy fehérje turmix, vagy csirkemell zsírban sütve, a felszívódási, és felhasználódási idő messze nem lesz olyan gyors, mint ahogy azt reklámozzák. egy része a turmixodnak ugyan úgy akár 2-3 órát is ott a gyomrodban, míg teljesen felszívódik, kár ilyeneket rugóznod :)

A maradék kérdésre nem tudok semmi választ.

2018. jan. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!