Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van-e valamilyen értelme úgy...

Van-e valamilyen értelme úgy test építeni ha nincs meg a napi 1-2g/testtömegkg fehérje bevitel?

Figyelt kérdés

mondjuk 70 kiló vagyok és kb 40-50gramm napi fehérje bevitelem van.Gondolom annyi pozitív jele van hogy mégsem fekszem,hanem mozgok valamit.És így a teljes testes edzés a javasolt vagy a oszott heti 2 max 3 alkalmam van gyúrni. de nem szeretnék annyi húst enni és mellette nem tudnák annyi fehérjét bevinni máshonnan ami elérné a fejlődési szintet.

A cél a test formálása! Nem az a célom hogy úgy nézzek ki mint a szikla :D



2018. febr. 13. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Kell a fehérje,elég 1,5g/ttskg ahhoz,hogy szépen fejlődj,persze ehhez kell a megfelelő mennyiségű szénhidrát és zsír.Ne aggódj,több éves naturál edzéssel sem fogsz soha sem úgy kinézni mint a szikla. :D Szóval egyél több húst és edz heti 3-4 alkalommal. :)
2018. febr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én kb 1-1,5g/tskg fehérjétől már fejlődtem az első 1-2 évben, szerintem így van értelme EGY IDEIG!! Az, hogy jó kaja nélkül mennyit érsz el, az teljesen genetika függő. Egyébként ha heti 3 alkalmad van edzeni, akkor vagy 3xteljes test vagy:

1. Hét: Hetfo A nap, szerda B nap, pentek A nap

2. Hét: hetfo B nap, szerda A nap, pentek B nap.

+tipp ha nem tudsz annyi húst enni, akkor egyél meg pluszba napi 100g földimogyorót, kb 25g fehérje van benne és összesen 5-600kcal.

2018. febr. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vágj bele. A fokozottabb igénybevétel, fokozottabb táplálékbevitelre fog sarkalni idővel. Tehát többet fogsz enni, különben szédülsz, ingerült leszel és még sorolhatnám.

Nem kell számolgatni a bevitelt.

A testépítéstől pedig azon kívül, hogy izmosabb leszel, számtalan hasznos hozadéka van. Ha pedig ehelyett inkább feküdnél a tévé előtt akkor nem is kérdés.

2018. febr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van, aki tud izmosodni 1 g/ttkg fehérjével is, bár azért 1,5-re menj fel... De amit te írsz, az elképesztően kevés fehérje. Hogy csinálod? Egyszer pár napig növényi étrenden voltam, zsírra alapozva (hüvelyesek, gabonák szinte teljesen kiestek, illetve a földimogyoró nem), kevés kalóriában, na akkor kicsit több volt ennél... Normális étrenden jönnie kell a fehérjének.

Egyáltalán nem kell húst enni, ha nem akarsz. Tojás, túró, esetleg sajt, a szóját én nem támogatom, de kinek mi tetszik, olajos magvak, hüvelyesek, zöldségek, gabonák, még a gyümölcsben is van, csak elég kevés, speciális esetben tud csak sokat segíteni. De nehogy már neked mindössze hús nélkül ne menjen.

S ha minden kötél szakad, fehérjepor, az se rossz, csak a te kis 100-140 grammodat azért be lehetne vinni ételből is, úgyhogy nem látom szükségét. De mivel neked valamiért nehéz fehérjét enni, inkább pótold így, amíg át nem tudod alakítani az étrendedet.

2018. febr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!