Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szalkasitas utan a kaloria...

Szalkasitas utan a kaloria FOKOZATOS novelese, nem logikatlan?

Figyelt kérdés
Tegyuk fel, 2000 kaloriaval dietazok, es ezzel napi 1000 kaloriaval vagyok minuszban. Tehat a szintentartas, nekem lenne 3000 kaloria. A szintentartos mennyisegnek plusz 15%-aval erdemes tomegelnem, tehat 3450 kaloriaval. Ide kene eljutni fokozatosan. De miert fokozatosan? Azt a 3450 kaloriat igenyli a szervezetem ugy, hogy nem lesz belole zsirosodas, az elobb vezettem le, hogy miert.
2018. febr. 21. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, lehet, hogy valakinek kényelmetlen lenne megdobni, máshoz szokott.

Én hasonlóan látom, mint te s a kalóriabevitelemet azonnal, egyben megemelném (sajna még csak az első szálkásításnál tartok), de én egész életemben tapasztaltam ekkora emeléseket olykor (igaz, általában az csak 1-2 napra szólt), nekem ez nem okoz semmilyen problémát.

2018. febr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azoknak valo a fokozatos noveles, akik meg nincsenek tisztaban azzal, hogy pontosan mennyi kaloriat igenyelnek tomegeleshez, hogy minel kevesebb zsir jojjon fel rajuk.
2018. febr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezt szoktak ajanlani a testepites vilagaban dieta utanra, arra hivatkozva, hogy be van lassulva az anyagcsere, es zsirosodas lesz, de ha belegondolunk, full logikatlan. En 2000 kaloria mellett vagyok 1000 kaloria minuszban, tehat 3000 kaloriaval tartom a sulyom, ez logikus. Jo ajanlas egy 15% pluszban kontrolaltabb tomegeleshez, ami 3450 kaloria lesz. Miert lenne itt szukseg fokozatos emelgetesre?
2018. febr. 21. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Már miért lenne belassulva az anyagcsere? Ahhoz koplalás kell (vagy aktívabb életmód után mozgásszegény), egy rendes szálkásításkor nem illik belassulnia az anyagcserének... Semmit nem mondok biztosra, olyan hajmeresztően működnek egyesek, de elvileg nem lassul semmit. Sok tévhit van az anyagcserelassulásról, azt tudom, egyesek szerint napi kevés étkezéssel is belassul, az is hülyeség, mert nem.


Ha valaki tartósan heti 1 kilót fogy normális étrend mellett, úgyhogy ez szinte kizárólag zsír, akkor +1000 kcallal nagyjából súlyt tart, plusz párszáz kcal jó tömegeléshez, nincs az, hogy nem tudja, mennyi kell...

2018. febr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem erted, ha be is van lassulva az anyagcsere, akkor sem indokolt, hogy fokozatosan noveld a kaloriat. Nezd ugy, hogy a pelda, amit leirtam, az belassult anyagcsere mellett van. Es? Ugyanott vagyok. 2000 kaloria mellett 1000 kaloriaval vagyok minuszban, 3000 kaloriaval tartom a sulyom.
2018. febr. 21. 15:04
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor nekem miert kene fokozatosan eljutni a 3000 kaloriaig, ha mondjuk tartani szeretnem a sulyom? Ennek semmi ertelme.
2018. febr. 21. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!