Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Létezik olyan gép ami teljesen...

Létezik olyan gép ami teljesen vagy majdnem teljesen imitálja az evezést?

Figyelt kérdés

Sosem tudtam eredményesen (a hátizmot kifárasztva) konditeremben hátra edzeni. Akármilyen módszereket alkalmaztam. Még az alap "evezőgépeken" sem.

Ám mikor 1-2x elmentem evezni a Bodrogra, utána két napig olyan jó izomlázam volt az egész hátamba, hogy szinte élvezet volt.

Ez nem az az evezés volt, amikor ülésmagasságban előre-hátra szinte vizszintben mozgatjuk a lapátot, hanem a vízre majdnem merőlegesen mártottuk a lapátot, így az egész törzsem csavarodott, így dolgozott. Aztán egyik oldalról a másik oldalra rakosgattuk a lapátot.


Ezt csak igazi evezéssel érhetem el, vagy van olyan gép ami ezt a fajta evezési stílust imitálja?



2018. febr. 27. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is eveztem csónakot párszor amikor még nem edzettem és nekem is izomlázam volt tőle a hátamban. Aztán amikor elkezdtem edzeni nem éreztem ugyan azt a hatást illetve nem a hátamban. Azaz nem jól végeztem a gyakorlatot. De miután megtanultam helyesen edzeni és a megfelelő izomra koncentrálni, egyből helyreállt a dolog. Itthon edzek amúgy mert vannak gépeim de én jobban szeretem a sima súlyzós edzéseket. Döntött törzsű evezés kétkezes rúddal és fűrészelés egykezessel nekem nagyon bevállt. Meg a felhúzás is jó. Ezen kívül lehúzás szűk/széles fogással mellhez vagy nyakhoz.

Nem lehet hogy még te se tudod helyesen végezni a gyakorlatot? Ha erre van esély akkor adj magadnak időt a tanulásra. Meg vannak trükkök hogy lehúzásnál mondjuk kizárd a karod munkáját.

2018. febr. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vizen evezesnel megcsinaltok tobb szaz ismetlest, mig hat edzesnel csinalsz par sorozatot, max 12 ismetlessel.

Megsem leszel izmosabb attol, hogy vizen evezel, mert nem mervado az izomlaz.

2018. febr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1# vagyok egyébként a 2es is nagy igazságot írt. Az az izomláz kb olyan mint amikor felgyalogolsz egy hosszú lépcsőn. Izomlázad lehet de csak a nem megszokott mozgásformától. Ettől nem kap elég ingert/terhelést az izom a növekedésre. Legalábbis tartósan nem, az biztos
2018. febr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel fontos az intenzitas. Egy bizonyos intenzitas alatt, mar kicsi lesz a teheles ahhoz, hogy izmosodj tole. Pl tudsz gyalogolni orakig is, ami rengeteg tehert jelent az izomnak osszeadva, megsem no tole a combod, mert kicsi az intenzitas.
2018. febr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hogyan tudnám kizárni a kart a munkából hátedzés során?
2018. febr. 27. 14:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Felejtsd el, hogy teljesen kizarod, de nem is kell, a testunk igy van osszerakva.
2018. febr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 SPetra99 válasza:
Igen, létezik. Ergométernek hívják. Mi is azon edzünk addig amíg télen nem tudunk vízre menni. Nagyon jó erő-állókéoesség fejlesztő.
2018. febr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!