Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igaza van a Team Suleimannak?

Igaza van a Team Suleimannak?

Figyelt kérdés

Azt mondja,hogy 1 izomcsoportra elég 1-2 gyakorlat pl.hátra csak felhúzás+evezés mellre csak egykezes fekvenyomás,lábra csak lábtoló stb.

Értem,hogy az erő a lényeg,de ha megnézem az élvonalbeli strongmanek pl.Savickas,Lalas,Shaw,Pudzianowski edzésvideóit,ök is végeznek kiegészítő gyakorlatokat pl.mellhez húzást gépen meg ilyeneket.

Meg lábra szerintem közel sem ér annyit a lábtoló,mint a guggolás

Meg nem értem,hogy nem edzi túl magát a folyamatos bukásig edzéstől?



2018. ápr. 15. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Nincs igaza.
2018. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Csak itt GYK-n hallok róla néha, amúgy nem tudom mit majmolják. Mert csak ezen az oldalon lehet róla megtalálni valamit.
2018. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
TSM sosem edz bukásig. Ki kell próbálni, ez is egy edzéslehetőség, aztán mindenki maga eldönti, hogy neki jobb vagy nem. Egy biztos, hogy én fél éve csinálom, és sose voltam még ilyen jó formában, és csak fejlődök. :)
2018. ápr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Lazy Lover ***** válasza:
0%
nincs az a pasi 1 barom
2018. ápr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

# 3 Azért vagy életed legjobb formájában mert eddig nem edzettél elég keményen.

A kérdezőnek pedig azt mondanám hogy igaza van részben mert teljesen mindegy hogyan végzed a gyakorlatokat stb csak legyen kemény az edzés.

2018. ápr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 palilaci ***** válasza:

Nagyreszt igaza van. Nincs se also, felso, belso, kulso biszembszom mell meg tricepsz, bicepsz. Nem tudsz az izomformakon valtoztatni.

Abban is osztom, hogy egy izomra pl: a hatra nem kell 3 fele evezes meg 2 fele lehuzas. Vagy bicepszre 3 fele karhajlitas, mikor minden gyakorlatnal ugyanazt csinalja az izom.

Szinten igazat adok neki mikor azt allitja, hogy a nehez, alapgyakorlatokra kell foleg epiteni, alacsony ismetlesszammal.

Tartsd meg ami mukodik, merj kiprobalni uj dolgokat. Szerintem ezzel az elvvel kar vitatkozni. A fentebb leirtak pedig tények. Az anatomianak meg a testednek megprobalhatod megmagyarazni, hogy erzed a tricepsz belso fejenek 1/3at, ha forditott fogassal, eszak fele nezve csinalsz letolasokat, es felhozod a kulso fejed fejlettsegi szintjere, megvaltoztatva az alakjat, attol meg nem ugy van.

Viszont nem hiszem, hogy ő maga natural lenne, pedig azt allitja.

2018. ápr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Rikk95 ***** válasza:
79%

Én 2 éve követem Suli munkásságát, pusztán a TSM letisztultsága miatt. A végletekig leegyszerűsítik a dolgokat, ahogy azok többnyire valójában vannak. Az elv, miszerint az emberi izomzat adaptív, teljes mértékben igaz, ezt aknázzák ki. Ebből következik, hogy egy idő után egy adott terheléshez hozzászokik a szervezeted, ez után már nem lesz olyan a fejlődés, mint mielőtt kitűzted az adott célt, ez esetben súlyt.


Az elv lényege pusztán logika, amit egyszerűen nem tudsz megcáfolni, mert az emberi test így működik, ez a logika pedig a progresszió, mely tömören a súlyok folyamatos emeléséről szól bizonyos kritériumoknak megfelelően (pl.: szabályos kivitelezés), az ép ész talaján mozogva.


Ez mellé jön be az 1- 2 gyakorlat, ami szintén teljesen igaz, hiszen pl. egy felhúzás, evezés kombó tökéletesen imitálja azt a mozdulatot, amire a hátizom hivatott úgy, hogy a lehető legtöbb segédizmot vonja be.


Előttem is írták, hogy soha nem látott fejlődés tapasztalható megfelelő étrend mellett, és ezt 100%- ban csak megerősíteni tudom. Soha nem voltam még ilyen formában, mielőtt hozzá nyúltam a relatív nagy súlyokhoz.


Jómagam nem követem a TSM edzésprogramját, de Suliék ébresztettek rá, hogy a hobbi szintű erőemelés az átlag "gyűrósnak" sokkal hatásosabb tud lenni, mint bármi más, és ez miatt is kezdtem el hobbi szinten erőemelni és eddigi legjobb formámban vagyok.


Az, hogy a felső 10% testépítő, erőemelő miért alkalmaz más gyakorlatokat, az annyiban merül ki, hogy nekik 1% is számít, vagy éppen a példának felhozott mellhez húzást sokszor azért csinálják, hogy ne terheljék a derekat, de a hátizmot át tudják mozgatni.


Egy szó mint száz, a TSM egy alapot ad, amitől többre nincs szükség. Itt jegyezném meg Páldi Gabi átalakulását az elmúlt 2 évben.

2018. ápr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Igaza van, legalábbis szerintem. Amióta áttértem a TSM módszerre (bár én Cortez70-nek köszönhetem), sokkal jobban fejlődök. Ezen kívül számtalan edzésmódszert kipróbáltam az elmúlt évtizedekben, de a TSM nyert
2018. ápr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De ha már az erőt nézzük,Páldi Gabi 250-et húz,azt is úgy,hogy állványról emeli ki és mozgásból húzza fel.Egy ekkora,koxos formától azért nem olyan kiemelkedő
2018. ápr. 16. 15:47
 10/11 Rikk95 ***** válasza:
100%
Neki, akinek életébe nem mentek az erőemelő gyakorlatok (se a fekvenyomás, guggolás, felhúzás végképp) igen is rengeteg, saját magához képest hatalmas a különbség.
2018. ápr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!