Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi ideig ideális csinálni...

Mennyi ideig ideális csinálni a heti 3x teljes testedzést? És utána a heti 4x-re érdemes váltani (2x felső,2x alsó testedzésre? )

Figyelt kérdés
2018. ápr. 28. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Hosszú évekig
2018. ápr. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De miért?
2018. ápr. 28. 16:27
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

Én utálok teljes testes edzést csinálni.

Helyette sokkal jobban bejön a 2 felé bontott A-B edzés. Pl.: Stronglifts 5x5

A stronglifts-et elvileg 100kg-os fekvenyomásig, 140kg-os guggolásig és 180kg-os felhúzásig érdemes csinálni.

Utána lehet váltani haladóbb edzésre, pl a Madcowra, de az is 2 felé bontott terv.


Igazából mindegy, hogy hogy bontod a terved, fogsz vele fejlődni, ha rendesen csinálod a gyakorlatokat.

2018. ápr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

A stronglift és a madcow is teljestestes

Nem jó az osztott.Teljestestes edzéstervet csináltam,eljutottam 142kg-ba 5 ismétlésig guggolásban.Átálltam osztottra és csak legyengültem.Fél év osztott után már csak 125kg-ba bírtam beleguggolni 5-öt.Visszatértem a teljestestesre,most 155kg-ba guggolok 5-öket

2018. ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az edzéstervednek kell, hogy legyen valami célja. Ha minél jobb akarsz lenni guggolásban, akkor jobb a heti háromszori guggolás, tehát igazán egyáltalán nem meglepő, hogy ha átálsz osztottra, akkor a maxerőd elkezd csökkeni.
2018. ápr. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!