Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » ÓRIÁSI SEGÍTSÉGRE LENNE...

ÓRIÁSI SEGÍTSÉGRE LENNE SZÜKSÉGEM. Ha lehet, akkor tapasztalatokra lennék kíváncsi?!?!

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni,a kérdése(i)m. Eddig még csak hobbiszinten edzegettem lent a garázsba,elég sok ,,alap'' felszerelés van itthon,de úgy gondoltam ,hogy magasabb fokra szeretnék lépni a testépítésben!!?? Mielőtt írnátok,hogy olvassam el a Sárga kapszula könyvet , konkrétan személyes tapasztalatra lennék kíváncsi. 64 kg-180 cm vagyok és nem igen vagyok megelégedve ezzel,ezért el szeretnék kezdeni tömeget növelni. Nem vagyok egy túl hízós emberke,szóval ez lenne az első,hogy ti mennyit ettetek. Kezdhetném 6-7g/testkg-al? Fehérje mehet 2? Hogy osztottátok be? Csak csirke meg rizs,esetleg többi hús? Mehet panírba,vagy nem? Minden féle megoldható,komolyan gondolom. A másik a tápkiegészítő,eddig fehérje volt itthon és edzés után ittam darált zabbal. Ez maradhat?

Következő az edzés. Erről nagyon-nagyon sokat sőt... Rengeteget olvastam különféle edzésről. Magas ismlétlésszám,kevés stb... Itt személyes tapaszalatokra lennék kíváncsi. Mennyit mennyiből? Mennyi pihenő? Bukásik,vagy hagytál erőt a másik gyakorlatra is?

Ha lehet,egy gyors kis edzéstervet is megköszönnék.

Bocsi a kisregényért, remélem valaki tud segíteni:)

Előre is köszi.



2016. máj. 4. 18:25
1 2
 1/18 Cortez70 ***** válasza:
100%

Nem sikerült röviden leírnod.:)

Fehérje 2g xttkg az okés. Ch meg annyi kell, hogy jöjjön a havi 1-2 kg tömeg. Kezdheted kb 6g x ttkg körüli ch-ról és ha nem elég akkor szerintem a zsíron is emelhetsz. Az eleve legyen 1g x ttkg. Mehet paníros hús is nálad. Fehérje + zab az maradhat edzés után.

Edzésben sokan a teljes testes heti 3 napos edzéseket javasolják naturáloknak. Kipróbálhatsz egy icf 5x5 tervet pl. Keress rá.

Én jobban szeretem az osztott edzéseket, néha pár hétre váltok kevésbé osztottra. Alapgyakorlatoknál én felmegyek nagy súlyokra is, míg izolációs gyakorlatoknál 10-12 nálam az ismétlésszám a sorozatokban.

Nem tudok most sokat írni, mert telón vagyok és utálok ennyit pötyögni, de majd ír más is. :)

2016. máj. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Cortez, nem is szoktál ilyen sokat írni. :)
2016. máj. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha más el tudta olvasni a Kapszulát, te is el tudod.
2016. máj. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen,eddig én is szét osztottam külön testrészekre az edzést. 5x5 -hallottam már róla,csak még lustva voltam belőni mennyiről induljak. Mert ha jól tudom piramis-elven alapul.
2016. máj. 4. 18:42
 5/18 A kérdező kommentje:
Anthony. El olvastam mielőtt ebbe kötnél bele,de engem személyes tapasztalat érdekel mint leírtam.
2016. máj. 4. 18:43
 6/18 Cortez70 ***** válasza:

Nem piramis az 5x5. Legalábbis egy adott edzésen belül nem az. Adott súlyba nyomsz 5x5-öt.


Régen írtam regényeket, de már nincs türelmem hozzá.:)

2016. máj. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha olvastad volna, nem tennél fel kajás kérdést. Neked nem mindegy, ki mennyit eszik?
2016. máj. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Helyedben heti 3x tejljes test edzést raknék úgy hogy heti 2x guggolnék, 2x fekvenyomnék, 1x felhúznék. A többi gyakorlat is főleg alap gyakorlat lenne. Mellről nyomás, döntött törzsű evezés, húzódzkodás, tolódzkodás (ez a kettő később plusz súlyokkal ha megy), az ilyen gyakorlatokat nagyobb súllyal (akkorával amivel szabályosan, kontrolláltan megy 5-6 ismétles de 10-12 már nem menne) 5x5 esetleg 4x6 sorozattal, amint biztosnak érzed, hogy menne több is rádobhatsz 2.5kg-ot, a progresszió folyamatos kell hogy legyen.beraknék még 2-3 kiegîszétő izolációs gyakorlatot is, ezeket nagyobb ismétlésszámmal 10-12, tetszés szerint variálható mikor melyiket alkalmazod, akár edzésenként lehet variálni. Ha ezzel nem fejlődsz jó kaja mellett, akkor semmivel.
2016. máj. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja és igen az alacsony ism. számos nagysúlyos gyakorlatoknál nem piramisozád van, hanem széria súly. Ezt fogod emelgetni folymatosan 2.5 kilóval. Izolációnál úgy csinálod ahogy akarod akár piramis is lehet.
2016. máj. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A variálást a kiegészítő gyakorlatokra értetrem, csak hogy világos legyen az alap erőgyakorlatok amiket az elején soroltam maradnak minden edzésen. Bocs a sok hozzászólásért, nem lehet utólag se javítani se hozzáírni.
2016. máj. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!