Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem fejlődök, lehet oka a...

Nem fejlődök, lehet oka a nagyobb testzsír?

Figyelt kérdés

Üdv!


Kb 2-3 éve végzek súlyzós edzést. az utóbbi két évben oda figyeltem az étkezésre, számoltam a makrókat, kalóriákat.

A problémám az hogy sehogy sem nézek ki. Erősödni is csak az elején erősödtem, egy jó ideje már stagnálok. 176cm magas és jelenleg 78 kg vagyok, kb 25% testzsírral. napi szinten 2300-2500 kcalt fogyasztok el, makrók: ált: fehérje 200 ch: 180 zsír 70g. Minden nap zabpelyhet reggelizem 10 óraira tk szendó amibe csirkemell sonka van meg light mozzarella, ebéd mindig csirkemell kókuszzsíron sütve, ch szokott változniált 80g rizs, bulgur, tk vagy durum tészta, köles. ebéd után 1adag fehérje+80g zabpehely, utána szoktam enni 250g Light túrót 1adag light joghurtal. Vacsora mindig 3db tojás tk kenyérrel és 100g light mozzarellával. Én ettől a mennyiségtől kb heti 0.5-1kg-ot fixen hízok. Borzasztóan zsírosodom és nincs ötletem hogy mitől lehet, ha visszaveszek, pl a fehérjébe nem rakok ch-t akkor meg megsem mozdul a súlyom. Edzés terén: Most ICF 5x5-ös edzéstervet próbálom követni de a súly növelése hamar abba maradt, azelőtt is inkább a nagyobb súlyra mentem és 5-6 ismétlésre, de izolálgattam is. Előző tömegelésemnél is ugyanígy bezsírosodtam pillanatok alatt, akkor 85kg-a mentem fel, olyan csüngő csecseim voltak hogy nők megirigyelhették volna a kebelméreteim. Utána lementem 65kg-ra, ahol még mindig zsíros voltam és kb 0 izom volt rajtam de a karjaim és lábaim olyan cingárok voltak hogy vicc volt az összkép, onnantól elkezdtem tömegelni és most itt vagyok megint 78 kilósan lógó hassal, csüngő mellel. Elképzelésem sincs hogy mi lehet a probléma, esetleg az hogy még anno 65 kg-osan is voltam legalább 18% testzsíron és ezért nem tudtam úgy izmosodni? Pajzsmirigy vizsgálaton voltam, ott nem találtak semmit. Szerintetek hol lehet a probléma? Ti mit csinálnátok a helyemben? Én legszívesebben tömegelnék tovább, mert erre a kb 0 izomra nem szívesen szálkásítanék. Azon gondolkodtam még hogy esetleg hormon gondok lehetnek, alacsony teszto szint stb.


Elnézést a szedett-vetett fogalmazásért, munkában vagyok még és nehezen megy a fogalmazás:)


A válaszokat köszönöm


27/F



2018. jún. 6. 17:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha feltètelezzük, hogy egészséges vagy, akkor csak az edzéssel lehet a gond. A súlyok jók, van erő benned, csak ennyi idő után már többet és keményebben kéne edzeni.

Küldj egy képet vagy tedd ki ide. Kéne neked egy jó edzésterv meg egy jó edzőtárs vagy személyi edző.

2018. jún. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Rakok fel képeket, de nem hiszem hogy sok kivehető. Nem szoktam fényképezgetni magam mert demotivál, másrészt itt a szálláson egy kis sz*r tükör van, nem hiszem hogy sok minden látszana, arról nem is beszélve hogy pózolni sem szoktam, ráadásul nem fényképezés közben :D


[link]


[link]


[link]


[link]

2018. jún. 7. 18:11
 13/17 BlodDrunk ***** válasza:
diétázz le,nem olyan rossz ez mint ahogy le írod,sok zsír,ha lemegy jobban nézel majd ki.
2018. jún. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ohh hát ez patent kis forma. Egy jó diéta és adonisz leszel. Egy kis izom lemegy azzal meg nem kell foglalkozni. Ez ilyen.
2018. jún. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem így látom, mondjuk közre játszhatnak a fényviszonyok, meg a rossz képminőség. A cégnél ahol dolgozom amikor szóba jött hogy edzem, el sem hitték, közölték hogy nem látszik. Az erőszintemet sem érzem jónak. Mindenesetre a pozitív visszajelzés jól esett, picit motivál. Köszönöm!
2018. jún. 8. 18:17
 16/17 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta ?
2021. jún. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

jún. 12. 11:24

2019-ben megadta magát a jobb vállam, azóta nem edzettem, ez annyira demotivált, hogy nem figyeltem sem az étkezésre, sem a mozgásra. Az a kevés izom is oda, a zsír meg csak gyarapodott... Vállam azóta sem jó.

2021. aug. 9. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!