Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A testépítők az inzulint,...

A testépítők az inzulint, mire, hogyan használják "szteroidként"?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból kérdezem, én nem szeretek gyúrni inkább úszás, harcművészet.

De cukorbeteg vagyok, inzulinos.


Hallottam, olvastam, h van aki gyúráshoz használja az inzulint, úgy, h nem cukorbeteg.


De miért használja? Mi előnyt ad a testépítésbe?

Meg, h használják?


A szénhidrát felszívódást nyílván segíti, de az egészéges embernél amúgy is megvan.

A fehérje beépülést segíti, de arra meg ott vannak a kreatin porok.


Akkor miért lehet olyat olvasni, h testépítők körében népszerű a használata.


Olyan írjon már aki ért is hozzá.


Köszi!



2018. jún. 21. 16:10
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Mert csak nulla inzulinnal van fogyás?

Aki nem cukros és fogyózik pl. 1500 kalóriázik, de abba van CH akkor is fogy. Pedig van inzulin a szervezetébe.


Nagyon sok cukorbeteg fogy le úgy, h kalória deficit, limitált CH.

105 kilóról 1500 kalória max. 120gr ch és napi 15 egység gyors és 10 egység bázis. Így havi 2-3 kg lemegy.

Nem 2 napokat kell nézni.

Heteket.

Lehet ketogénnel turbóba megy de attól más mód is van.

2018. nov. 20. 14:19
 12/19 kicsi krisz válasza:

Bizonyára igazad van. Én a saját szervezetemnél mást tapasztaltam, de az általad említett módon még nem próbáltam.


Igen. A fogyáshoz a legjobb mód, ha úgy táplálkozol, hogy minél kevesebbszer és minél kisebb inzulin választ produkáljon a szetvezeted. Nyilván a cukorbetegség mindent picit más megvilágításba helyez.


Ha nem vagy cukorbeteg és hosszú távon 1500 kalóriát(kalótiadeficit) és 120gramm ch-t eszel, akkor izmot is fogsz bőséggel veszíteni. Van akinek ez persze nem szempont. Ezt egy összehasonlitó tanulmánnyal bizonyították. Napi 30g ch vs 100g ch és persze kalória deficit.

Nos 30g ch mellett ketózisba kerülsz, amikor is szinte tisztán testzsírból megy le minden kiló...amíg van fölös testzsír persze.

100g ch melett nincs ketózisba a szervezet. Éget úgymond amit tud: izomt is, zsírt is. Hogy miből mennyit ez nyilván alkattól, edzéstől, táplálék tápanyag összetételétől függ. Érdemes ezt egyénileg kitapasztalni.


A ketogén diéta ebből a szempontból számomra hatásosabbnak és biztonságosabbnak tűnik, habár nehezebb elsőre jól kivitelezni, beállítani az étrendet. Teljes embert kíván!


A topik kérdésére visszatérve. Van egy ismerősöm aki gyermekkora óta 1es típusú cukorbeteg. Elég régóta gyúr és mellé száraz izomzata volt mindig is. Mostanában nem láttam de tudom, hogy 90kg. Már tervezem egy ideje, hogy "meginterjúvolom" a testépítés-inzulin/tömegelés-szálkásítás vonatkozásában. Ha megtudtam a részlezeket beírom a topikodba. Üdv. ;)

2018. nov. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Oké, kíváncsi vagyok.


1-es típusú cukorbeteg vagyok, ahogy te.

Próbáltam paleo-t, ketogént.

Full paleo mellett 1,5 évig egyáltalán nem használtam inzulint.

Egy idő után így is úgyis kimerül az inzulin termelés.

Annyira, h ketogént se lehet inzulin nélkül csinálni.

Mivel a máj nagyon sok ch-t állít elő még akkor is ha ketőzisba van a szervezet. Ez a glükoneogenezis. De nem csak ez sok minden más oka is van.

Lehet próbálkozni 20ezer egység D3 vitamin, sok fahéj, sok fekete kömény, sok króm, sok víz, sok cukrosoknak való gyógyövényekből tea stb. Ezek mind jók, de az inzulintermelés akkor is egy idő után olyan szint alá csokken, h se palo, se ketogén nem lehet inzulin mentesen.


A normális az volna, hogy egy jó étrend. Szerintem glutén és laktóz mentes, CH 120gr/nap alatt, jól elosztva, utolsó kajához már max 15-20gr.

Fogyáshoz meg kalóriadefic.

Izom veztés ellen meg lehet úgy variálni az étrendet, h kalóriadeficitben, a ch még lentebb vinni, a fehérjét meg fentebb. Ha megfeleló mennyiségű a fehérje, akkor minimálisra lehet csökkenteni az izomvesztést.

Azért lehet rossz egy ilyen ketogénes fogyózásra alapozni cukrosként, mert amikor nem lesz saját inzulin teremlés, akkor kellemetlenül érinthet, h ez már nem megy. Amit én írtam módszer az hosszú távra jó.

2018. nov. 20. 21:45
 14/19 kicsi krisz válasza:

Beszéltem a sráccal. Hízáshoz, izmosodáshoz, gyúráshoz vagy hogy mondjam, cukrosként nincs bevált gyakorlat. Zabálsz és tolod a szert. Ch meg a kalória mehet az egekbe. Megerősítem ez működik.


Ha fogyni akarsz azt mondja, hogy egyszerűen figylj oda a kajára, ahogy Te is írtad. Ilyenkor az inzulinból is kevesebb kell. Kalória deficit működik.


Hát a fogyással és az inzulin használattal kapcsolatban nem volt igazam. Lehet fogyni, szálkásítani mellette.


Amíg tudok én azért ketózok. Ha sikerül legyűrni azt, ami az autóimmun betegséget okozza, akkor talán nem lesz további béta sejt pusztulás és megmarad minden így vagy talán még javul is.


Köszönöm a tanácsokat. Szerintem ez egy építő jellegű beszélgetés volt.


Jó egészséget!

2018. nov. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

A hibás autoimmunválasz mitől múlna el?

Több évtizede kísérleteznek a tudósok, hogyan lehetne megszüntetni. Lehet lesz majd rá megoldás, vannak erre mutató jelek, de egyenlőre nincs ilyen.

A Béta sejtek se regenerálódnak maguktól.

Egyetlen egy személy nincs aki kigyógyult volna belőle.

Sztár sportolók, sztárok, milliárdosok, nagy spirituális tanítók is vannak akik évek és évtizedek óta 1-es típusú cukorbetegek, mégse gyógyultak ki.

Vannak kamu írások, hogy ez vagy az meggyógyult, de kb. 500 millió cukorbeteg van a világon. A 2-es ből ugye ki lehet gyógyulni, de az 1-esből még soha senki nem gyógyult ki.

Az ilyen legendákra nem érdemes adni. Ha lett volna valaki aki tényleg kigyógyult, akkor annak temérdek pénz fizettek volna a kutató cégek, hogy megvizsgálhassák és akkor lennének erről írások, normális szaklapokban. Nem csak egy-egy kamu blog bejegyzés vagy pletyka, h valaki kigyógyult.


A Béta sejteket őssejtekkel tudják regenerálni patkányoknál. Viszont amíg az immun probléma nincs kiküszöbölve addig újra lepusztul.


Ilyen sincs, h kevés ch eszel, meg sok cinket, szelént, krómot, napi 20ezer egység D3-at, Gymnema sylvestre és Rhodiola Rosea gyógynövényeket, desztillált vizet iszol minden reggel 4-5dl-t, omega 3-at szedsz napi 2000 EPA és DHA tartalommal, mellé a fekte kömény és a fahé, nem eszel laktózt, glutént.

Jógázol, sportolsz, Reikizel, meditálsz.


Akkor se fognak a béta sejtek regenerálódni és akkor se műlik el vagy csökken a hibás immunválasz.

Sőt fokozatosan így is úgy is csökken az a minimális inzulin termelés is, ami 1-4% és akkor az csökken.

2018. nov. 27. 23:25
 16/19 kicsi krisz válasza:

Amíg Te magad látod a reményt, addig nem szabad feladni vagy elkönyvelni, hogy így van és kész.


Te sem így születtél gondolom. Ez nem a genetikai örökségünk, hanem elbasztuk. Megzabáltuk a sok mérget, mértéktelenek voltunk, elhúzódó stressznek voltunk kitéve vagy éppen éveken át szétpiáltuk, szétbuliztuk az agyunkaz. Ez életvitelt, életmódot rendbe téve az autoimmun probléma megállítható, ez ma már nem fikció.

A probléma az elhalt sejtekkel van. Az őssejt kérdéskör egy bíztató irány. Vízböjt során az őssejtek termelése fokozodik, a szervezet regenerálja önmagát, a bétasejteket és a hibásan működő immunsejteket is kijavítja. Patkányoknál bejött. Azt mondják embereknél működhet.


A két megközelítés együtt és egy határozott talán. Egy próbát megér én most ezen dolgozom. Némi eredményt már látok, de ha lesz valami átütő eskü megírom. :)

2018. nov. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Dehogy.

1-es típusú cukorbetség.

A 2-es van a szétszabálástól stb.


Nekem nem volt cukorbeteg a családomban. 20 éves korom körül lettem cukros.

Sportoló voltam, egészségesen életem viszonylag. Nem voltak ilyen nagy szétpiálások.

A legtöbb cukrbeteg ismerősöm szintén teljesen átlagosan élet. Több olyan is van aki 27-28 éves lett 1-es típusú cukros. Kettő konkrétan, jó erőben lévő, fizikai munkát végző, normálisan kajáló srácok voltak.


Jó dolog a hit. De ha abban hiszek, hogy böjtel, vitaminokkal, gyógynövényekkel, nyugalommal növekszik az inzulin termelés, rendbejön a hibás immunválasz. Ennyi erővel abban is hihetnék, ha elmegyek Dobogókőre vagy valami Szent helyre és imádkozok, akkor meg fogok gyógyulni.

Attól persze , ha nagyon odafigyelünk, jól kajálunk, nem ugrál a cukor, sportolunk, nyugottak vagyunk akkor nem lesznek szövődmények. Egyszer talán lesz olyan gyógymód ami tényleg megszünteti a hibás immunválaszt és akkor őssejtekkel regenerálják a béta sejteket és megtörténik a gyógyulás, de embernél ilyen még nem történt. Sőt patkányoknál is csak béta sejt regenráció történt őssejtekkel, de újra cukrosok lettek az immunválasz miatt.

Az imunválaszra irányuló kutatásokban még állatkísérletek szintjén sincs egyértelmű gyógyulásos eredmény.

De ettől cukrosként is lehet izmos, robbanékony, energikus, jó vércukorral.

Amíg pedig van minimális inzulin termelés azt nem teljesen egyletesen adja le a szervezet, van, h úgy tűnik, h több van, h kevesebb, de lényegében egy bizonyos érték fölé nem megy, az a maximum kinél mennyi 1-4% és akkor a maximum csökken, tehát amikor kicsit több, idővel is lesz, h kicsit több de már nem annyival és így szépen csökken a maximum. Meg a sok folyadék hígítja a vért és ez áltál is csökken a vércukor érték, de ez nem azért van mert nőt az inzulin termelés.

Meg azinzulin rezisztancia is csökkenthető és akkor az a nagyon minimális inzulis is jobban hasznosul de attól nem több csak a kevés jobban hasznosul és ez miat tis tünhet többnek.

2018. nov. 28. 20:12
 18/19 A kérdező kommentje:

Érdemes elgondolkodni, hogy

Mi az immunrendszer? (Azon túl, hogy a szervezet védekező rendszere) Hogy épül fel?

Hogyan működik?

Hogyan pusztítja el a szervezet saját inzulinját? A beadottat miért nem?

Mi az, hogy immunerősítés? Van-e ilyen?

Hogyan működnek az őssejtek? (Azon kívül, h oda megy és akkor beépül egészségesként)

Ez a laikus orvoslás, hogy fél imformációkkal dobálózni jó pofa.

Meg lehet méretni vérképből, hogy milyen fokú a hibás immunválasz a szervezetedben, 20-30ezerFt körül van a teszt, magánlaborban megcsinálják.

Aztán told a vízkúrát, meg mindent jóságot, meg engedd el a stresszt, csináld jó sokáig és méresd meg ismét.

Ha tényleges változást érsz el, akkor biztosan lesz olyan újság, ha elsőre nem is szaklap ami lehozza a történedet, mérési eredményekkel alátámasztva. Ezzel pedig emberek millióinak adhatsz reményt és hitet.

Csak eddig még egy ilyen se lett leközölve a több száz millió cukorbeteg közül senki.

Olyanok vannak, h kigyógyult, meggyógyult, nőt az inzulin teremlés, de az ilyenéknél soha nincs csatolva egy egyszerű vérképes mérési eredmény, ami mutatja az immunreakció javulását.

2018. nov. 28. 20:45
 19/19 kicsi krisz válasza:

Már nagyon eltértünk a témától és bár szerintem ezt a fórumot nem moderálja senki vagy folytassuk privátba vagy nyissunk egy újat ebben a témában. Előtte-utána, eredmények bizonyos időtávlatból, reményteljes gyógyulás, stb...


Nekem akkor csináltak szűrést, amikor kirobbant ez-az egész cukorbetegség. C peptid, meg antitest. 38 éves vagyok, soha még egy csillag se volt a vérképemen. Egy szar házasság, egy válás, egy étrendi kisiklás...elég volt ehhez pár év és tönkrevágott teljesen.

Most tolom az inzulint és ahogy a nagykönyvben és azon túl meg van írva élem az életem. Az eredményeim. 2018 Májusiak és decemberre tervezek egy kontrollt. Ha működik az, amiket írnak akkor annak meg kell mutatkoznia az eredményekben feketén-fehéren. Annyit tudni kell, hogy én bélflóra és bönt szintig lementem-lemegyek ezzel a dologgal...

Ha nálam sem lesz javulás, aki brutál szinten tolja, akkor tényleg nem tudok mit mondani. A remény hal meg utoljára. Közölni fogom az eredményt az érdekesség kedvéért.

2018. nov. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!