Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fekvenyomással szerzett...

A fekvenyomással szerzett erőt hol tudjuk kamatoztatni az életben? Milyen feladatoknál?

Figyelt kérdés
Mert pl.egy nagy súlyos felhúzás jól jon ha valami nehéz tárgyat akarunk megemelni.De a fekvenyomás?

2018. jún. 25. 17:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira nincs előnye ilyen téren. Akkor már inkább egy fekvőtámasz, tolódzkodás vagy fej fölé nyomás, ha már nyomó gyakorlat.
2018. jún. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Autó tolá, fadöntés, nehéz tárgyak odébb lökése, bútor pakolás, mindenféle toló mozdulatok, továbbá előre hátra széthúzó mozdulatok.
2018. jún. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Amikor mész a strandon és jönnek szembe a csajok.
2018. jún. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Kettes!


Az a baj, hogy ezeknél gyakorlatilag a teljes tested erejét kell belevinned, és inkább csak rásegítesz a nyomó izmokkal, illetve a lapocka sokkal szabadabban mozog, tehát ilyen szempontból ezeken sokkal jobban dobna pl. egy szántolás. De amúgy az tény, hogy a fekvenyomás megerősíti a nyomó izmokat, tehát vamalilyen traszfer hatása minden nyomó mozdulatra lesz, főleg, hogy itt lehet megmozgatni a legtöbb súlyt. A fekvenyomás elég természetellenes olyan szempontból, hogy a való életben gyakorlatilag minden nyomó mozdulatnál szabadon mozog a lapocka. Viszont szerintem ilyen szempontból előnye is van: a fekvenyomásnál a felsőhát homorítása, és a lapockazárók feszítése hasznos lehet a tartás szempontjából.

2018. jún. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
49%

Ha testépítő módon nyomsz akkor szerintem nem tudsz belőle sokat kamatosztatni.

De erőemelő stílusban nyomsz ahogy kell akkor ott kis túlzással az egész test benne van a gyakorlatban.

2018. jún. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

A harmadik válaszolónak van igaza...

Nem azért guggolunk, nyomunk, húzunk, hogy azt az életben ilyen formában kamatoztathassuk, mert (főleg ha nem vagy építőmunkás vagy hasonló) nem fogjuk tudni.

Azért járunk le a terembe, mert szeretjük gyúrni a vasat és szeretünk jó csajokat dugni. Javítsatok ki ha ez nem így van

2018. jún. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
53%
Nemtom, én abból indulok ki, hogy akik erre a három gyakorlatra vannak ráépülve, azok dagadtak. :D
2018. jún. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Tehát pl egy 66kg-os profi erőemelő versenyző, mivel erre a három gyakorlatra épített (és nem a p*natárogatóra, meg a csigás letolásra) szerinted dagadt...

Meg bárki, akinek erősebb a guggolása, húzása nyomása.

Meg Valentin Torma is, aki minden edzésén csinálja ezek a gyakorlatok közül valamelyiket.

Mesélj még..

2018. jún. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Izmos vagyok,mégis észre sem vesznek a csajok.20 évesen szűz vagyok,de még csak nem is csókolóztam.

Valentin Torma meg pont az izolációs hülyeségeket ajánlja a videóoban.Néztem edzésvideóját ahol smith keretes bicepsz karhajlítást mutatott be...Úristen

2018. jún. 25. 20:54
 10/21 anonim ***** válasza:

Valentin minden edzésén vagy húz vagy nyom vagy guggol.

Minden edzését ez a három gyakorlat köré építi.

Az már más kérdés, hogy ő az alapgyakorlatokon kívül csak izolál.

A csajozáshoz ez csak pluszt nyújt, nem jelenti azt, hogy ránézel egy csajra és már viheted is az ágyba.

2018. jún. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!