Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen makró arányokra lenne...

Milyen makró arányokra lenne szükségem szintentartáshoz? Többi lent.

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, 163 cm magas és 53 kiló. Ezt a súlyt szeretném tartani, mostanig 30 g zsír, 130 g szénhidrát és 130 g fehérje ment, de a fehérjét mindig túlléptem és volt rá példa, hogy sokkal több lett belőle. De a kalóriadeficitet mindig sikerült tartanom. Sajnos nagyon nagy evő vagyok. Ezekkel az arányokkal sikerült leadnom 4 kilót ami elég is, és most ezt kellene megtartanom.

Heti 3/4 súlyzós edzés és 2 HIIT edzés. Növeljem a szénhidrátot? Elég könnyen hízok.


2018. júl. 13. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jó a kalóriamennyiség, nem hízol se könnyen, se nehezen. Emeld annyira, hogy pont jó legyen - de emeld a zsírt is, mert 30 gramm nagyon kevés. A fogyási ütem alapján meg tudod tippelni, mennyi pluszkalória kell a súlytartáshoz adott aktivitás esetén.


A fehérjére azért vigyázz, nem jó, ha feleslegesen sok, bár megértem, hogy a laktató fehérjére fókuszáltál fogyáskor, de akkor is.


Akkor te egy roppant fegyelmezett nagyevő voltál, ha ilyen parányit ettél tartósan... Gratulálok a fogyáshoz! Ha edzel s már nem szálkásítasz, miért szinten tartani akarsz, miért nem tömegelni? Persze az izmosodás lassan megy, csak egy kicsit kell többet bevinned, mint súlytartáshoz.

2018. júl. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ez igazán jól esik.

Egyelőre úgy vagyok, hogy a nyárra ezt a formát jó volna tartanom, de ezekkel az arányokkal úgy érzem, és a környezetembe lévő emberek szerint is, egyre inkább fogyok el. Nekem meg szálkásítás lett volna a célom.

2018. júl. 13. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!