Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kihagyás után mennyi ismétlés...

Kihagyás után mennyi ismétlés ajánlott?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem a következő lenne, fél éve nem edzettem, most újra kezdtem és olvastam az 5x5-ös módszerről nagy súllyal. Ennyi kihagyás után inkább kezdjek kisebb súllyal több ismétléssel, vagy mehet a nagy súly 5x5-el? Illetve ugyan itt szeretnék érdeklődni az 5x5-ös nagy súlyos edzés hatékonyságáról. Ki hogyan edz, mennyire jött ez be nektek? Melyiket preferáljátok inkább a 4x8-12-es ismétlést kisebb súlyokkal, vagy az 5x5-öst akkora súllyal, hogy ne menjen 5-nél több? Köszönöm előre is!
2018. júl. 15. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak a kérdés második feléről tudok nyilatkozni. ICf-ezek, és szépen fejlődgetek. Szerintem jó terv, az alapgyakorlatokban mindenképpen megtartanám az alacsonyabb ismétlést. Kiegészítőknél jöhetnek a magasabb ismétlésszámok.
2018. júl. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljes testes edzés 4-6 hétig, heti 2*-3*. Gyakorlatonként, három munkasorozat, darabonként 12-15 ismétléssel. Ezt követően mehet az 5*5 módszer simán.

Azért is érdemesebb teljes testes edzéstervvel kezdeni, mert az elején nagyon gyorsan fogsz fejlődni. Erőben mindenképp. Kihagyás után pláne. Így simán lehet, hogy még 6 hét után is egyik edzésről a másikra is valamelyik gyakorlat megugrik. Ezáltal, érdemes akkor belevágni az 5*5-be, amikor ez elkezd lassulni, hova tovább stagnálni. Ez lehet másfél hónap, lehet 3. Minél később, annál jobb, örülj neki.

Amikor elkezd stagnálni nagyjából vágni fogod, hogy mennyivel megy a 12-15. Akkor elkezdhetsz kalkulálni, nagyjából be is fogod tudni lőni mekkora súlyt kell választanod.

Az, hogy mennyit ismételsz, hány sorozatot végzel, mekkora súlyokkal teljesen egyéni preferencia kérdése. Olyannyira, hogy nekem lábra teljesen máshogy kell edzenem, mint mellre, hát még felkarra. Egyik ismétlés gazdag, a másik bi-tri szettes, a harmadik pedig 5*5-ös.

2018. júl. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahany honapot kihagysz, kb annyi hetig teljes testes atmozgatas kell. Az elozo ranezesbol rendesen leirta reszletesebben.
2018. júl. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!