Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csak szerintem hülyeség a...

Csak szerintem hülyeség a teljes testes edzés és az olyan edzéstervek, ahol sok alapgyakorlat van egy edzésen?

Figyelt kérdés

Eddig én mindig A-B bontott terv szerint edzettem, 5x5-öztem.

Most elkezdtem magasabb ismétlésszámot alkalmazni.


Visszavettem az 5RM-em 5kg-mal és elkezdtem guggolni vele.

2x8-at sikerült beleguggolnom. A 3 sorozatnak nekiálltam de az első ismétlés után vissza kellett tennem a súlyt.

Az 1. sorozat után elkezdtem szédülni.

A 2. sorozatot még sikerült megcsinálnom, de mikor megvoltam vele, még jobban szédültem, rám jött a hányinger és remegtem.

A 3. sorozatnak nekiálltam, de egyből visszatettem a súlyt az első ismétlés után, mivel nagyon szédültem és hányingerem volt.

A sorozatok között 5 percet pihentem és egyszer sem volt bukás.


Szóval az a lényeg, hogy 2 sorozat guggolás úgy kikészitett, hogy nem maradt erőm semmire.


Nos ekkor fogalmazódott meg benne ez a kérdés.

Mi értelme van a teljes testes edzésnek és az olyan edzésterveknek, amikben sok az alapgyakorlat?


Ha én egytől igy kikészülök és elfogy az erőm, akkor hogy lehet megcsinálni még másik 3-4 ilyen gyakorlatot teljes erőbedobással?


Mellesleg én kezdőnek tartom magam.

85kg vagyok és most 100kg-ba guggoltam azt a 2x8-at.

Szóval aki mégnagyobb súlyokat alkalmaz, az gondolom mégjobban kifárad.



2018. máj. 17. 19:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
Csak szerinted :)
2018. máj. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
26%
Nem csak szerinted. Én is utálom a teljes testet. Ez emberfüggő,ki mit szeret.
2018. máj. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
46%
Én se szeretem. Szerintem a push pull leg a legjobb edzésfelosztás naturálba,érdemes kipróbálni.
2018. máj. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
5%
Szemelyi edzo mondta h edzesenkent 2 izomcsoport boven eleg.
2018. máj. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#1, akkor mit csináljak a hányingerrel, szédüléssel és a remegéssel?


2 sorozatot sikerült guggolnom. 2 sorozat nyilván nem elég. Ha valami csoda folytán lesikerülne küzdenem a hányingert, a szédülést és a remegést, és még beletudnék guggolni 2-3 sorozatot a súlyba, akkor szerintem másra nem is maradna erőm. Bár most ez után a 2 sorozat után sem maradt erőm. Megpróbáltam fekvenyomni, de ott is remegtem és még szédültem egy kicsit.


Te ezt hogy oldanád meg?

2018. máj. 17. 19:53
 6/20 anonim ***** válasza:
Mikor eszel edzés előtt?
2018. máj. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Az elég nagy baj ha hányingered van. És azt garantálom hogy nem a teljes test edzéstől van.
2018. máj. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Hányingernek azért nem kéne lenni...


Kezdőként, még eléggé kis súlyokkal szerintem szuper a teljes testes edzés, én szeretem. A haladóbbak általában áttérnek ossztottra, így ha azt szereted, csináld azt.

Van, aki marad teljes testesnél, mert neki meg az vált be. Az ilyen embernek nyilván más, nem készül ki s nincs hányingere 2 sorozat guggolás után.

Különbözőek vagyunk. Csak mert neked nem jön be valami, még nem hülyeség.

2018. máj. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Lazy Lover ***** válasza:
Csak szerinted....
2018. máj. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Hát olyan másfél órával ettem edzés előtt. Inni pedig 30 perccel előtte lehúztam fél liter vizet.
2018. máj. 17. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!