Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy rizsfehérjére miért...

Egy rizsfehérjére miért írják, hogy gluténmentes? A rizs nem glutén?

Figyelt kérdés
2018. júl. 21. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"A glutén (régies nevén sikér) két fehérje, a gliadin és a glutenin keveréke. A búza, a rozs és az árpa magjainak endospermiumában találhatók a keményítővel együtt"


Nem. Más kérdés hogy ezzel a gluténmizériával remekül lehet csapolni a hülyéket, mivel a világ lakosságának EGY százalékát érinti a lisztérzékenység. Amúgy semmi hatása sincs azokra akik nem érzékenyek erre.

2018. júl. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, a rizsben nincs glutén. A rizsliszt az egyik legjobb búzaliszt-helyettesítő (csak kicsit drága). De ha nem vagy cöliákiás, akkor neked mindegy :-)
2018. júl. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, és ráírni azért kell, mert előfordulhat, hogy szennyeződik gluténnel kis mértékben. Úgy meg a cöliákiásoknak már nem jó.
2018. júl. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, a rizs gluténmentes gabona. Ahogy pl. a zabpehely is, de a gyárban szennyeződhetnek gluténnel, ezért jó, ha ráírják, hogy bizonyosan mentes. Van, akinek nyomokban is árt a glutén.


Mivel nem vagyok szakértő, csak egyes orvosok előadásaira, cikkeire támaszkodhatom, de az alapján a glutén igenis sokaknak képes ártani, nem önmagában, de más faktorokkal együtt. Én kipróbáltam a gluténmentességet, elég tartósan, nem tapasztaltam különbséget, úgyhogy én kevéssé foglalkozom ezzel, de valószínűleg van benne valami.

2018. júl. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!